Jdi na obsah Jdi na menu
 


15.8. 1994 * BLUČINA

Milí přátelé,

dostaly se mi do rukou fotky z vystoupení Babylonů v Blučině z roku 1994.

A jak jsem se dozvěděla, celou akci tehdy dal dohromady Stréc /Miloš Svoboda/.

Stréc také slíbil, že nám sem k Blučině něco napíše :) /tak Strécu, už se těšíme/!

Mimochodem....letos to bude 20 let od vystoupení....přátelé, nemyslíte, že by to chtělo opáčko? :)

Všem přeji hezký den.

Zdeňka - web.

 

PS. Pokud máte někdo doma fotky z této akce a zapůjčíte je ke zveřejnění, budeme moc rádi....díky!

 

Z mailu, /7.4.2014/ od Stréca: 

Ahoooj. 

Když jsem byl vyzván, abych vzpomněl Blučinu, tak se pokusím shrnout poslední vystoupení skupiny BABYLON, před 20 léty, v naší srdeční štaci, v Blučině.

Bylo to již po prvním rozpadu kapely a jímala mě touha zopakovati si některé nacvičené maisterštichy v původní sestavě BABYLONU. Ale co byla ještě větší touha, setkat se s úžasnými lidmi z Blučiny a jejího okolí. 

Přípravu tohoto vystoupení jsem pojal trošku neobvykle. Navštívil jsem Indického vědmu a jemu jsem se svěřil se svým plánem. Skleněná koule v ruce, na rameni kocour, oči v sloup a pravil: "Vážený pane, jediná možnost je 15.8. 1994". Poděkoval jsem a odešel. 

Vše se začalo odvíjet k jedinému dni. 15.srpnu. Po různých peripetiích se ale vše připravilo.

Nastal den D. Odpoledne jsem přijel autem s př.vozíkem na místo, vyložil pódium pro bicí nástroje a poté je samé. Bylo kolem 16.hodiny. Začalo mírně poprchávat, vzápětí udeřil i hrom a z nebes se začala lít voda, aby soutěžila s mým pláčem, kdo více vody ze sebe vytlačí. Mezi hromy se ozývaly nadávky směrem k Brnu a vědmovi.

Ale přátelé pozor!!!!

V 17 hodin se vyčistilo nebe. Voda spadlá na zem téměř zázrakem vyschla a jako živou vodou se začaly vztyčovat stánky s občerstvením.

Řidič kamionu dopravil v té době jedno z nejlepších,či snad nejlepší zvukové zařízení v České republice. Na tento agregát hrály kapely Elán,Team atd....Zvukaři Vilda Gazda, Afrik a Jirka Kostelecký, udělali tak úžasný zvuk v amfiteatru, že si ho pochvalovali i v okolních vesnicích.

Začala produkce i první problémy. Je třeba říct, že takové problémy, by dnes všichni kapelníci, brali všemi deseti. To jen tak okolo. Bylo málo připravených vstupenek. Muselo se pro nové bloky. Občerstvitelé odjížděli pro další sudy s pivem a fernetem.
Nálada gradovala. Zase po dlouhé době jsem poznal, jak houstne atmosféra. Všem bych přál, aby vás to někdy potkalo. Hrálo se jako o život. Thin Lizzy střídal Springsteen a další.  Nezapomenutelné zpěvy auditoria Ptákových úžasných textů. Vše jak jsme vídávali na dovezených DVD.

Byli jsme vyčerpaní a šťastní. Myslím, že jsme nebyli sami. Viděl jsem to i na lidech. To byla ta největší odměna za tento večer. 

Do dnešního dne věřím, že kdyby se hrálo 14.8. nebo 16.8., tak by tu dnes nebylo o čem psát. 

Všechny vás zdravím a budeme pro vás připravovat různé večery, kdy se budeme vzájemně bavit a určo budeme mít pro každého něco. 

Váš Stréc Miloš