Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzkazník

 

Milí babylonští přátelé,

zde máte ten správný prostor pro Vaše zvídavé otázky, nápady a připomínky, ale i pro obyčejně neobyčejné povídání....

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Výzva - naši furianti ….

(Stani, 14. 7. 2022 20:29)

Z dnešního tisku, výzva pro Baboše.

Po pravdě řečeno, je třeba si vybrat. Rozhodnout se, zda máte rádi americkou čtveřici Kiss s její komiksovou burleskou a teatrálním titanismem, opřeným o přímočarou glam rockovou muziku. Nebo vám připadá problematické, snad až směšné, když kytarista Paul Stanley opakovaně vyzývá oddané publikum, aby skandovalo jeho jméno, a dvaasedmdesátiletý Gene Simmons plivá v úvodu písně God of Thunder z roku 1976 (naštěstí stále umělou) krev.
Co na to kluci Baboši, to je výzva !!!!

Re: Výzva - naši furianti ….

(Pták, 15. 7. 2022 16:10)

Zdar Stano, tyto důležitosti už nemusím řešit. Jsem ve věku, kdy na jeviště již nevylezu, v puse sice suchota hlášená ovšem pivem ovlažovaná a roztleskávat nemám naštěstí koho. Je fajn, že si mohu říct, já u toho byl když se Babyloni hrabali na svět, všechno se mně líbilo a jsem za to vděčný. Teď žiji trochu jinak, ale opět jsem spokojený a stále vděčný. Kamarádi bylo to fajn a jsem rád, že jsem jeviště dokázal opustit abych se nemusel za sebe stydět.
A jak sem psal, že v Kalince mají úžasné koleno, tak to jsou moje dnešní hodnoty.
Ahoj kamarádi Babošky a Babošové .... chi chi chi

to všechno odnes čas

(Lojzek, 3. 7. 2022 16:28)

Já mám takový špatný dojem,že ti Baboši se už nezvrávorají.Prostě to odpískali,žádné nápad nepřichází ; chápu léta běží vážení,ale takový malý scuk třeba v Rajhradě jen tak prostě se potkat,pokecat Ruda vezme "španělku" zavzpomínáme na starý dobrý časy..na co pořádat zábavu ...jen tak prostě si udělat takový čoch ..jenže teď letí HURGÁDA , tam mají o zábavu postaraný koupání v moři přímo se žraloky ....vůbec to mu nerozumím , mám dojem ,že do téhle podivné doby už nepatřím .. byla to krása když v 17-ti letech jsem začínal na pravidelných odpoledních čajích v Nových Bránicích se skupinou STARS ( TRNY ) , ve 20-ti přišel BABYLON a teď už jen vzpomínky na minulost .....

Je konec, zapomeňte na Babylony?

(Pták, 29. 6. 2022 16:25)

Ahoj Baboši, záměrně jsem Lojzu nekomentoval a moc mě potěšili Stano a Jája svým komentářem. Musím Vám prozradit tajnost, která se včera naplnila. Asi před 14. dny mě oslovila dívka a ptala se jestli jsem ten a ten a jestli znám Hanku. Odpověděl jsem, že neznám, ale po delším upřesňování a hlavně díky fotu medvědice s onou dívkou jsem zařval No jasně, že znám. A tak se stalo, že jsem s Pavlinkou byl pozván na Haničiny třicáté narozeniny a když píši třicáté, tak si za tím stojím a nepřidám ani týden. Setkání bylo dojemné, prortože Hanička neměla tušení, co její kolegyňka Janička s kamoškama upekla. Až se na podzim proberu z těch veder tak celý příběh dopovím. V každém případě reaguji na Lojzkovo zapomeňte na Babylony. To jako na všech těch úžasných 40 let? To není prostě možné.
Ze včerejšího dojemného setkání dostanete ochutnávku. Tak se kamarádi mějte, myslete na Haničku vedle medvědice a nebo na medvědici jak je mimo z Haničky.
Je bezva, že stránky zase ožily a kupodivu za to může Lojzek

bejvávalo dobře

(Lojzek, 28. 5. 2022 21:17)

Je konec,zapomeňte na Babylony.Prostě už se nechce.Tahle diskuze je toho svědkem.Už jsme si svoje užili už zbývají jen vzpomínky na minulost.

Re: bejvávalo dobře

(Stano, 19. 6. 2022 17:39)

Ahoj Lojzku,
Součástí našeho mladí - dospívání byli a jsou kapely, které nás tímto údobim provázeli.
Pokud nas nedostanou 2 Němci ( Alshamer a ten druhej), tak máme na co vzpomínat.
A naše druhé probuzení s Baboši, je něco co nás vrátilo 40 roků zpět.
Kluci děkujeme
Stano

Re: Re: bejvávalo dobře

(Jája, 28. 6. 2022 6:43)

Ahoj Stano, líp bych to nenapsala. Díky moc.

Smutné povídání

(Pták, 7. 5. 2022 12:08)

Když jsem v roce 1973 přišel z vojny, byl jsem přijat Jaromírem Sexou Glocknerem do jeho špičkového orchestru v Hrušovanech u Brna, sem tam se kolem mně mihlo jméno Knofla. Asi po roce jsem přešel do oprášené kapely Acheron a tam jsem se seznámil s věčně usměvavým úžasným basákem Knoflou naplno. Opět po roce jsem byl přijat kapelníkem Ivo Harnachem do jeho výtečné kapely Rex, se kterou jsme dobývali bulharský Plovdiv. Tam se začal formovat Babylon, protože na kytaru hrál Rudolf Keprta, Rosťa Komosný klávesy a STRÉC. Bleskově se přidal basista Knofla a bylo to. Panu Harnachovi se omlouvám za vyloupení Rexu.
Toto všechno povídám ke zrození Babylonu, ale bohužel se pouze nerodíme, ale i odcházíme. První odešel, ale ve zdraví Rosťa a na něj jsem napsal text Cesta za slávou. Bohužel další odchodybyly už jen smutné. Měli jsme k sobě velice blízko a tato čteřice, STRÉC, Rudolf, Knofla a já, jsme drželi Babylon a doplňováni zvučnými muzikanty jsme si užívali společných radostí. První opustil kapelu Knofla, který neunesl tíhu žití a nyní Stréc, který si naopak užíval života naplno. Dnes jsem hovořil s Rudolfem, ale jen krátce, protože furt brečím. Až teprve teď mně došlo, že doba kdy jsme si hráli jako děti se nemůže vrátit. Až teprve teď vidím jak velcí lidští velikání mě obklopovali a spolu s vámi, těmi zlatíčky pod jevištěm, jste dodávali radost.
Už nemůáu ani psát, tak jen za všechno děkuji a také našim rodinám,které na nás trpělivě čtyřicet let čekali.
Ahoj a děkuji..... jo a omlouvám se za chyby, protože na monitor nevidím..... děkuji

Kam ten čas pádí

(Milan , 27. 4. 2022 17:01)

" Jsem stroj na čas , jsem stroj a můžu ... " . Ano Jarku můžeš ! A taky to s kapelou děláte ! Vracíte nás zpět , zpět do časů bezstarostného mladí ! Do časů prvních zábav , cigaret , piv , lásek , kamarádství .... . Do časů kdy nám nebylo zatěžko vyrazit pěšky na zábavu 10 km tam a pak zase zpět ( a to 2 x i 3 x za víkend ) . Těch zábav a kapel bylo opravdu hodně . Namátkou : Akcent , Arcus , Babylon , Dogma Art , Horizont , Chromatik , Q 82 , Kern , Modul , Patent , Projekt , Titanik , Vanad , ... ( omlouvám se všem , na koho jsem zapomněl ). Ale jen jedna nám rozdávala a rozdává radost a pohodu . A to jste vy BABOŠI ! Za to vám patří velký dík !!! A proto Jarku , Rudo , ... BABOŠI , roztoče ten stroj času a vraťte čas zase zpět !!! Moc se všichni těšíme ! Vždyť přece BABOŠI JSOU NAŠI !!!

Ahoj, už jste mě chyběli

(Pták, 4. 3. 2022 16:37)

Gizelu zazpíval pořádně jenom Stréc. Když se do ní opřel tak měla holka co dělat aby ten hukot přežila.....
Jak dopíši tyto řádky, tak hned začnu budit zakleté Baboše. Sám jsem zvědavý jak na tom jsme.
Ani nevíte jak se těším. Kdo se netěší tak to jsou hlasivky....... to je fakt mizérie. Při nejhorším dáme kolena.
Mějte se pěkně a musím konečně položit muzikantům záludnou otázku. Jak jste na tom hoši?

Svátek

(Jája, 18. 2. 2022 17:49)

Ahoj, kdo má dneska svátek? Gizela! Tak jestli uhodnete, co si od rána zpívám? (Je zvláštní, že neznám ani jednu. Vy jo?) A nevím, jak Baboše, ale Ptáka brzo rozhýbou jarní dívky. Už se začíná trošku oteplovat, za měsíc seš "jura" i bez rozcvičky.

Re: Svátek

(Standa, 20. 2. 2022 7:00)

I já jsem si pobrukoval v úterý Jiřinu a hlavně v pátek
Giiizela! a to mě vydrželo celé den.Jáji Pták už se s té zimy probouzí,tak se máme na co těšit HURÁ!!!

Ahoj Babošky a Baboši,

(Pták, 14. 2. 2022 14:48)

nevím jestli úplně všichni slavíte Valentýna, ale já si myslím, že v životě je poměrně málo důvodů k radostem /kór když Baboši stále nehrají/ a tak by se měl využít každý svátek k příjemnému potěšení. Babyloni se pomalu probírají, protahují zdřevěnělé údy a začínají zjišťovat, jak se na nich podepsala tahle dlouhá přestávka. Prosím, nechejte nám ještě chvilku na rozhýbání.
Užijte si Valentýna a mějte se rádi.
Zdraví Vás Vaše kapela Babylon

Pozdě, ale přece

(Jája, 24. 1. 2022 19:54)

Milý Ptáku, opožděně Ti přejeme všechno nejlepší k Tvým sobotním narozeninám, hodně zdraví, štěstí, lásky, klidu, pohody, a taky ňáký ty peníze, i když křiví charakter, ale s tím by ses určitě nějak popral. A šetři síly, ať si můžem u toho táboráku ve zdraví pěkně zabékat : - ) !

Ahoj Džingischáni převlečení za Baboše,

(Pták, 30. 12. 2021 15:01)

již jen pár kroků nás dělí od roku 2022. Jaký bude? Bohužel nezáleží jen na nás, ale pevně věřme, že bude bezva. Jsem přesvědčený, že se opět potkáme na placech a z plna hrdel budeme zpívat písničky, které hulandáme víc než 40 let. Je to nádhera, že nám to tak sedlo a dlouho vydrželo. Největší zásluhu na tom pochopitelně máte Vy, fandové. ŽÁDNÁ KAPELA bez své základny nemůže existovat a proto Vám nepřestáváme děkovat
Chci poděkovat muzikantům, kteří tuto kapelu vymysleli, byli ochotni hrát písničky, které v sobě stále neseme, všem těm, kteří se v Babylonu objevili i současným muzikantům a zvukovým kouzelníkům.
UŽIJTE SI ROK 2022 VE ZDRAVÍ SE SVÝMI BLÍZKÝMI A TĚŠME SE, ŽE SE OPĚT SETKÁME. MÁME VÁS RÁDI

DŽINGISCHÁN

(miki, 16. 12. 2021 15:58)

to by člověk nevěřil ... ale tuhle písničku hraje skupina Dschinghis Khan a já pokračuji v hledání Jaromír mě pomáhá je to hodný chlapec...,ale mám dojem,že s tou "Cesta za slávou" mě bude muset opět pomoci ... a pamatujte , DOBŘE UŽ BYLO BUDOUCNOST JE NEJISTÁ ..

Re: DŽINGISCHÁN

(Jája, 16. 12. 2021 18:23)

Neplkat, neplkat, sem pesimismus nepatří. Od toho jsou ti nahoře, aby kazili vzduch, atmosféru, čeřili vodu a naháněli lidem strach. Tady se radujeme z toho, že jsme měli šanci se kdysi před pár lety :) vzájemně potkat, pak si dát na chvilku pauzu a pak se potkat znovu ve zralém věku. A najednou žádná pauza nebyla. Byli jsme stejní jako před lety, možná vděčnější za to, že se můžem znovu vídat a překvapenější, jak moc jsme se s Baboši i po těch letech vlastně vůbec nezměnili. Nikdo nepotřeboval zpěvník, protože máme spoustu textů pořád v hlavě a na rozdíl od venkovního nevlídného světa jsme se vždycky výborně bavili, jeden na druhého se usmívali, dokázali jsem se krásně odvázat a vzájemně jsme se na sebe moc těšili. A není divu, měli jsme přece tolik společného. Velký kus našeho mládí zaplnili neodmyslitelně naši Baboši. Vždyť jsme je viděli častěji, než mnohé příbuzné a v některých případech určitě mnohonásobně raději. Pamatuju si i na léčivé účinky těchto zábav. Na gymplu - do pátku marod a i když to ještě nebylo úplně dobrý, tak na Baboše se prostě muselo!!! A pak se to buď vyléčilo (mnozí ví jak - Ptáku a nemluvím o sexu) a nebo nás to dorazilo. Ale většinou vítězila ta první varianta. Asi jsme si při zpěvu roztáhli a vyčistili plíce a tancem vyhnali všechny bacily. Taky jsme jako mladí asi víc vydrželi, protože kdybych dneska měla pít to víno, co se tenkrát pilo, tak bych si přinesla na zábavu už s sebou rovnou parte. Takže, žádná negativní hesla na těchto stránkách, protože my se vždycky rádi uvidíme a bude nám spolu dobře. A když nebudou kolena, tak si někde u ohýnku (jestli nám ho EU nezakáže) opečeme špekáčky. Vraťa umotá nějakej cviboch, Bednáři dovezou víno, Mirka koupí zlatýho Jelcina a Stano může vzít kastl, (on většinou nepije, protože řídí, tak nám aspoň neubude). Ruda vezme kytaru, prohrábne struny a už to pojede. Vezmeme si deky a uděláme piknik. A já budu na mé dece držet místo extra pro Stréca, protože ten tam nesmí chybět! Pochopitelně vezmeme špekáčky i pro trio Sláma, Kolář a Hercog, protože bez nich by to nebylo ono. Takže, děti moje, opatrujte se, buďte na sebe hodní a nepodléhejte panice, určitě něco vymyslíme, abysme se zase viděli. Trochu jsem se při těch vzpomínkách dojala, takže doufám, že Janička Edlerová nebude mít promočenej polštář. (Říká se - hlavně nejmenovat, proto jsem uvedla jméno za svobodna). Moc se na vás na všechny těším!

Re: Re: DŽINGISCHÁN

(Standa, 16. 12. 2021 18:59)

Jáji už hledám deku,kdybych ju nenašel,tak ju vezmu psovi a ten vainoš beru.A už se těším,jak se potkáme.
Hurá dem na to....

Re: Re: Re: DŽINGISCHÁN

(Pták, 17. 12. 2021 10:46)

JÁJI, JEŠTĚ ŽE TĚ MÁME. NORMÁLNĚ JSI MĚ DOSTALA A VŠECHNY BABOŠE NEPŘESTÁVÁM ZDRAVIT

Re: Re: DŽINGISCHÁN

(Stan, 23. 12. 2021 17:19)

Zdravím Babošáci a Babosky,
Kastlik piv je objednán, už zbývá přežít v pohodě Vánoce a Silvestra.
Tož Vám všem přeji hóóóóóódně zdraví a lásky pod stromečkem a těším se na další setkání v Novém roce.1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68

následující »