Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzkazník

 

Milí babylonští přátelé,

zde máte ten správný prostor pro Vaše zvídavé otázky, nápady a připomínky, ale i pro obyčejně neobyčejné povídání....

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Ahoj kamarádi,

(Standa, 26. 8. 2021 11:31)

Jáji,nejen že se Ti to strašně těžko píše,ale se to i strašně těžko čte,když máš oči plné slz o tom loučení.V sobotu budeme mít rozzářené oči,až se zase všichni uvidíme a potkáme v Réhradě na BABYLONECH.Tak se na to moc těším.

Život tropí hlouposti a my v nich lítáme.

(Pták, 9. 8. 2021 16:11)

Domníval jsem se, že poslední zábava a vše co s tím souvisí proběhne v klidu a pohodě, ale vždy se něco najde s čím nepočítáte. Naštěstí kapela Babylon má tolik přejících lidí a s nimi i pomocných rukou, že nás nenechají, obzvlášť při posledním loučení, ve štychu. Tak tedy co z předchozích informací zůstalo; hrát budeme 28.8. 2021, derniéra začne ve 20 hod. a místo konání zůstává město Rajhrad, za což děkujeme. Omlouvám se Sokolům, že jsme jejich prostory nemohli přijmout, což není jejich chybou. Pomocná ruka přišla, jak jinak, od majitele restaurace Na Kině. Víte, po více než čtyřiceti letech, sem, do těchto míst a jeho širokého okolí prostě patříme. že těch míst bylo a proto se chceme loučit zde !!!!!! Namátkou patříme i do Troskotovic, Jiřic, Branišovic, Vedrovic, Ledcí, Ořechova, Malešek, Přísnotic, Blučiny, Cvrčovic, Hrušovan, Vojkovic, Židlochovic a právě i do města Rajhradu. A všude jsme řvali Chytila mu malýho, Severní pól, Šaty na bál, Sirius a nebo jsme šeptali Návštěvu. Za ta dlouhá léta jsme společně prožívali naše radosti i strasti, svatby i rozchody, zrození i tragedie. Pamatujte, známe se více než čtyřicet let. To všechno společné nezpůsobil pouze Babylon, byli jste to VY VŠICHNI, NĚKOLIK SET PŘÁTEL. A to není málo. Moc Vám za všechny radosti i prohry děkujeme. ALE, ŽE TO UTEKLO???

Nikdy neříkej nikdy

(Pták, 8. 7. 2021 17:42)

Ahoj kamarádi, s chutí jsem si přečetl naše dva spisovatele, kteří komentovali spoustu let co na babošských zábavách vídali za povedené kumprštykle. Tento výraz je od Stréca a nic jiného lépe nedokáže vyjádřit podivné jevy na našich zábavách.
Nicméně, za celou kapelu vám oběma a mnohým dalším věrným fandům děkuji za mnohaletou přízeň a dlouhé přátelství. Především Vaše kamarádství mně umožňuje psát tyto řádky. Po první sadě v Žabčicích bylo jasné, že hlasivky budou vzdorovat. Celý večer jsem při zpívání přemýšlel jak na ně, nechodil za vámi na kus řeči /hovor je horší než zpívání/ a prosil Vesmír ať mně nechá zábavu dozpívat. Jenže toto není řešení a tak od Žabčic přemýšlím co se mnou. Je pouze jediné rozhodnutí a to letos dozpívat slíbené, tzn. 14.8. Rouchovany s Old Arcus a velké loučení 28.8. v Rajhradě. Ono se totiž nedá předpokládat, že za rok na tom budu s hlasem lépe a je nutné odcházet se vztyčenou hlavou než být k smíchu. On mě totiž v Žabčicíích zachránil zvukař Jirka Jelínek, který se po celý večer věnoval mému odposlechu a dával mně hlas přesně jak jsem potřeboval. Ale za rok ani tato péče nebude stačit.
Nicméně: VŠECHNY DLOUHÉ ROKY S VÁMI, BABOŠAMA A S ARCUSAMA BYLY PŘENÁDHERNÉ. MUSÍM PODĚKOVAT I MIRKOVI SEXOVI GLÖCKNEROVI ZA ZAČÁTKY V ROCE 1974 V HRUŠOVANECH A VŠEM ZÁZRAČNÝM A NÁDHERNÝM LIDEM, SE KTERÝMI JSEM JSEM SE NA TÉ DLOUHÉ CESTĚ POTKÁVAL. NEJVĚTŠÍ OBDIV PATŘÍ MÉ KOUZELNÉ ŽENĚ PAVLINCE, KTERÁ VŠE SNÁŠELA A MÉMU SYNU MARTINKOVI, KTERÉHO JSEM OŠIDIL O TATÍNKA.
Ale nebojte, určitě se někdy potkáme, ale již nebudu na jevišti. Moc a moc vám kamarádům i kapelám za vše děkuji
VÁŠ JAROMÍR PTÁK RŮŽEK

Re: Nikdy neříkej nikdy

(Stan, 8. 7. 2021 20:06)

Kdo nedělá nic pro druhé nedělá nic pro sebe Goete
Ptáku, přestaň lamentovat, naladils pozitivně stovku věrných a to ti je málo ?

Re: Re: Nikdy neříkej nikdy

(Pták, 9. 7. 2021 15:58)

To je špatně pochopeno. Vůbec nelamentuji. Naprosto jsem se otevřel všem přátelům a snažil jsem se vysvětlit, že neutíkám, ale s věkem nic nenadělám. To je vše..... Domnívám se, že za ta dlouhá a krásná léta se dostatečně známe a museli jsme vědět, že konec této zábavy jednou přijde. A nebo jsem měl zmizet bez rozloučení jako smrad? To si nezasloužíte vy, ale ani já....

Žabčice

(Jája, 3. 7. 2021 2:30)

Ahoj všichni. Vzhledem k tomu, že za pár hodin vstávám a odjíždím na chatu, tak musím psát rychle, stručně a věcně, abych ještě něco naspala a nevím, jestli mi to půjde. Právě jsem dorazila ze zábavy a ještě jsem si neutřídila myšlenky. Takže, kdo tam byl, tak ví, že to bylo hodně žůžo, repertoár super a zážitky krásný. Rozjásaný tančící dav nepotřebuje komentář. Ale Ptáku, co ty pohřební řeči? Já vím, že realitu člověk neodkecá a momentálně bych řekla, že u každé písničky člověk cítí trochu té nostalgie, ale pro mě tam bylo daleko víc toho krásnýho, veselýho a rozjásanýho. Jak jsi psal v jednom z předchozích příspěvků, že si spolu poplačem, tak dneska večer se mi plakat vůbec nechtělo, protože to bylo všechno veselý, radostný a moc milý. Písničky, muzikanti, kamarádi, známí, to byla jen samá pozitivní energie, až teď na mě ten smutek teprve dolíhá. Chtělo by to halt nějaký to vaše CD, abychom se mohli sejít opět v plném počtu, pouštět si vaše písničky, poděkovat tam nahoru a užívat si atmosféru dokud to půjde. Budu končit, protože mě opět čekají ty hydranty, autobusy a semafory, než se tenhle text odešle, a to není jenom tak. Moc děkuji oběma stranám - těm na jevišti i těm na parketu za úžasný večer. Doufám, že to má hlavu a patu, protože už trošku spím. Dobrou noc.

Re: Žabčice

(Standa, 3. 7. 2021 8:35)

Tak Ti to Jáji nedalo,abys mohla v klidu odjet na dovču a hned za tepla jsi napsala pěkných a milých písmenek,máš to v srdíčku.Ano,potkali jsme se po tak dlouhé a blbé době,jak moc jsme se na Ptáka a Baboše těšili!!Ta energie co z nich čišila jsme jim okamžitě vraceli.No a Ti skalní příznivci nezklamali a byli tam.
Takže,velká spokojenost,že se můžem zase setkávat a užívat si to!!Jarku a Baboši Děkujeme a v Réhradě za sokecem se zase potkáme.Jáji a Stanovi přeji klidnou dovču.

Ahoj kamarádi,

(Pták, 2. 7. 2021 15:57)

ten plac v ŽABČICÍCH za Sokolovnou je tak veliký, že se tam vejdou i neopíchaní, ale s rouškou a rozestupem.
Ahoj večer se uvidíme

Dlouhá společná cesta

(Pták, 1. 7. 2021 13:13)

Ahoj tančící Baboši, včera jsem jel do Žabčic zmapovat terén, abych vás navedl jak za námi. Pojedete-li od Židlochovic tak za žabčickou benzinkou odbočíte vlevo, minete po pravé ruce park s krásně upraveným jezírkem, za kterým vykukuje šedomodrá budova. Odbočte vpravo k této budově a jste v cíli. V Židlochovicích bacha, ze všech stran měří.
Přejeme Vám kamarádi krásnou zábavu na jednom z posledních vystoupení kapely Babylon, která vás provázela velkou částí vašeho života. Vlastně neprovázela! Šlapali jsme společně od dobrodružství k dobrodružstvím. Bude nám smutno, ale věk nezastavíte. Bylo nám s vámi nádherně DĚKUJEME

Nevím Jáji kde se chceš potkávat,

(Pták, 30. 6. 2021 16:38)

ale z mravnostního hlediska by bylo nejlíp se sejít třeba pod jevištěm. A jak k němu? Z hlavní odbočit do Žabčic / záměrně nepíši pravá nebo levá protože nevím odkud těch 500 lidí bude přijíždět/ a kolem jezírka po pravé ruce odbočíš doprava a jsi skoro tam. Jáji vzpomeň si, v roce 75 jsem tam zpíval se Sexou!!!!! A ZAČÍNÁME VE 20 HOD...... A TĚŠÍMESE NA VÁS

Re: Nevím Jáji kde se chceš potkávat,

(Jája, 30. 6. 2021 21:43)

No, tak doufám, že ten popis Hanka pochopí. Já se jen vezu : ) Hezký večer.

Kurňa,

(Pták, 30. 6. 2021 16:50)

zapomněl jsem Jáji na roušky!!!!! Jáji, pokud budeš dodržovat rozestupy a nahoře zabalená, tak můžeš jásat jako Ti opíchaní.... jednou nebo 2x chi chi chi

Věcná

(Jája, 30. 6. 2021 6:30)

Ahoj, všechny zdravím. Mám dva dotazy, a to, kde přesně se v Žabčicích potkáme a jestli potřebuju test, když ještě nemám očkování? Nestíhám nějak ty podmínky sledovat. Děkuji. Já jenom, abych nebečela někde za plotem.

Byla to dlouhá jízda

(Pták, 23. 6. 2021 18:16)

Ahoj kamarádi, kruh se pomaličku uzavírá a zvolna se vracíme do míst, kde jsme se potkali poprvé.
Přísnotice a babylonská věž!!!!! To bylo obří překvapení a kdybyste mohli být před začátkem s náni na jevišti, viděli byste, jak škvírkou nakukujeme na vás a těšíme se z návštěvy. Jáji, naše úžasná spisovatelko, myslím, že si poplačeme.
Nicméně 2.ČERVENCE není jediný termín kdy se potkáme. Ten úplně poslední je dnes dohodnutý 28. SRPNA. A kdy a kde? No to se dozvíte právě v ŽABČICÍCH. Pokud by se Vám zdála letní pauza příliš dlouhá, můžete přijít 14.8. na ochutnávku do Rouchovan kde budou hrát některé skvělé babošské pecky Old Arcus jak jinak než výtečně. Tomu se říká žhavé léto!!! A co závěrem?
TĚŠÍME SE NS VÁS TĚŠÍME SE NA VÁS TĚŠÍME SE NA VÁS

Zpráva ROcKU!

(Milan , 22. 6. 2021 19:59)

Jsme doma a můžeme se zůčastnit! A nebudeme sami z Přísnotic. Mohlo by se pořadatelům nabídnout pozadí s babylonskou věží.

Haló, haló,

(Pták, 16. 6. 2021 11:57)

celé babylonské obci se na vědomost dává, že termín babošského setkání v ŽABČICÍCH 2. ČERVENCE je potvrzen. Určitě nemusím psát, jak moc se na Vás těšíme. Po více než čtyřiceti letech jme si nezevšedněli a to je důvod poděkovat Vesmíru. Myslím, že s mnohými se budeme setkávat i když už nebudeme moci hrát.
V ŽABČICÍCH SE BUDEME VÍTAT 2. ČERVENCE OD 20. HOD.

Re: Haló, haló,

(Jája, 21. 6. 2021 23:08)

Ahoj, děkujeme za vynikající zprávy. Hlavně, ať jsou všude pořádné plakáty, aby to věděli úplně všichni. A kdo to tady čte, tak povinně všem rozkecat. Všechny zdravím, přeji vám všem pevné zdraví a moc se na vás těším.

Motto:

(Pták, 13. 6. 2021 13:14)

ŽE NEMÁM SEX, NA TO JSEM SI ZVYKLA, ALE ŽE NESLYŠÍM BABYLONY, NA TO SI ZVYKNOUT NEMOHU

Ahoj kamarádi, tady tuto perlu mně dnes hodil jeden z věrných, který toto postesknutí zaslechl od smutné fanynky. Na letošní léto máme pouze dva volné termíny, hlasivky dosluhují, jednu zkoušku jsem nedozpíval, prostě to dnes na mě nějak dolehlo. Jenže tato dívčí hláška způsobila jako bych byl polit živou vodou. Ne že by se můj zdravotní stav zlepšil, ale to srovnání a touha po Babylonech byla jako z pohádky.
Takže zkoušíme a s návratem Petra Hercoga za bicí šlapeme jako dobře namazaný stroj. Pro ty dva termíny 2.7. a 21.8. hledáme prostor pro vystoupení v místech kde Babylonu byl v roce 1978 Vámi vdechnut život. Děkujeme Vám za tu úžasnou společnou jízdu a i za názor, že Babylon je nad sex...........aspoň trošku
AHOJ A TĚŠÍME SE NA VÁS

Motto:

(Pták, 13. 6. 2021 13:11)

ŽE NEMÁM SEX, NA TO JSEM SI ZVYKLA, ALE ŽE NESLYŠÍM BABYLONY, NA TO SI ZVYKNOUT NEMOHU

Ahoj kamarádi, tady tuto perlu mně dnes hodil jeden z věrných, který toto postesknutí zaslechl od smutné fanynky. Na letošní léto máme pouze dva volné termíny, hlasivky dosluhují, jednu zkoušku jsem nedozpíval, prostě to dnes na mě nějak dolehlo. Jenže tato dívčí hláška způsobila jako bych byl polit živou vodou. Ne že by se můj zdravotní stav zlepšil, ale to srovnání a touha po Babylonech byla jako z pohádky.
Takže zkoušíme a s návratem Petra Hercoga za bicí šlapeme jako dobře namazaný stroj. Pro ty dva termíny 2.7. a 21.8. hledáme prostor pro vystoupení v místech kde Babylonu byl v roce 1978 Vámi vdechnut život. Děkujeme Vám za tu úžasnou společnou jízdu a i za názor, že Babylon je nad sex...........aspoň trošku
AHOJ A TĚŠÍME SE NA VÁS

Proočkovaní všichni nebudeme

(Pták, 20. 5. 2021 14:05)

Je fakt, že se budíme ze zimního spánku a začínáme mudrovat, zda se oprášit. Největší problém je určitě u mně, protože vysoký věk hlasivkám nesvědčí. Během června uděláme testovací zkoušku a pokud ji přežiji, začneme licitovat, zda mohu na jeviště když jsou v hledišti naši fandové. Držte palce, ať všechno dobře dopadne.
Hlavně všichni myslete na Jáju, protože se bude s největší pravděpodobností zítra svěřovat do rukou lékařů. Tak snad se o prázdninách ve zdraví setkáme


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68

následující »