Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzkazník

 

Milí babylonští přátelé,

zde máte ten správný prostor pro Vaše zvídavé otázky, nápady a připomínky, ale i pro obyčejně neobyčejné povídání....

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Nahrávky

(miki, 6. 10. 2021 12:31)

Jo já mám půjčený CD o kámoše z Moravan a potřeboval bych ho vyměnit za to druhý co máš doma , (( -:

Asi to vyvolal MIKI

(Pták, 3. 10. 2021 16:04)

Ahoj kamarádi, babylonští přátelé. Dostalo se mně velké cti pozváním na páteční zasedání tvrdého jádra Babylonu. Jejich jednání probíhalo nad pečenými koleny v restauraci NA KINĚ. Jednání to bylo usilovné a dlouhé, protože se volil také výbor této úžasné sešlosti. V podstatě nás všechny zachránila zavírací hodina, protože jinak jsme tam byli do teď. Nemusím zdůrazňovat, že debata to byla bouřlivá a velmi plodná. Černým mráčkem nad růžovým zasedáním bylo mé odtažení do vedlejšího sálu, kde medovými hlasy mně povídali "koukej na ten krásný sál, ten chcete nechat zahálet?" Následným povalením na zem ze mě dostali příslib spolupráce. To víte, jsem vetchý stařec, tak jsem v tom sále s úžasnou akustikou podlehl. Vypadá to, že budeme muset do konce tohoto roku ještě zahrát. Víc zatím nevím, ale co na ty násilníky mohu prásknout, tak jména členů výboru.
Manažerem Klubu přátel Babylonu se stal Standa, jeho zástupcem, tiskovou mluvčí a styk s veřejností obstarává Jája, uměleckým vedoucím a nátlak na muzikanty zajišťuje Pavel a konečně ochranku a zdravotní zabezpečení umělců má pod palcem Stano a jeho zdravotní sestry.
Tak Wiki a všichni naši přátelé, víte vše. Držte palce ať všechny tyto novoty spolu s volbami ve zdraví přežijeme.

Re: Asi to vyvolal MIKI

(miki, 3. 10. 2021 18:19)

Tak tohle je dobrá zpráva a do té Mikulášské jisto jistě si zopákněte nějaké ty staré pecky o kterých jsem psal .. a když to říkám já , tak to bude na tuty pravda protože já jsem velký Rychlý šíp ....nazdar Jardo a Rudo + zbytek grupy co nám opět přinesete vzpomínky na naše mládí ...

Léta běží

(miki, 30. 9. 2021 20:59)

No.....,myslím Jaromíre,že bych byl nějaký znalec to se říci nedá spíše pamatuji.Vždyť vaše texty zněly po každé zábavě cestou domů,lidé si je pozpěvovali kdekoliv to šlo a taky existuje mnoho nahrávek na CD.Hlavní výhodou byly Tvoje kvalitní texty ,které se jaksi nedají vymazat a zůstaly ve všech z nás i po 40-ti letech. Kurňa to je doba ..co ?? Půl života stát na podium, ale zase rozdávat lidem radost a naději to hřeje u srdce. A teď mám malý dotaz v roce 78 vydala sk. Queen If You Can't Beat Them.Hráli jste tuhle písníčku ?? kde se v ref: zpívalo " neseš to víno dlouho ..." víc si nepamatuji...snad nám vyjde ten Rajhrad

Léta běží

(miki, 26. 9. 2021 11:17)

Jaromíre Jaromíre ... musím se hned ze začátku omluvit za akci Makro,ale synátor právě v tomto podniku je zaměstnán a dostali tuhle zprávu na E-mail,že na podnik.večírku někde v Podmitrově jim bude hrát sk. BABYLON,takže zřejmě shoda názvů.S ukončením produkce Babylonů jaksi nikdo nepočítal,prostě si všichni mysleli,že tohle nikdy nepřijde,prostě nemožné.Nemyslitelné !!Takže nám už nic jiného nezbyde než si u Vašich textů zazpívat a vrátit se tak trochu do mládí.Možná škoda,že u textů chybí název písničky v angličnině a skupina co ji hrála. Doufám,že se necháte přemluvit na Mikuláškou do Rajhradu a nebo jet tak posedět u těch kolen s Rudolfem,kytarou,dobrou náladou a stovkou přátel ....zavzpomínat na začátky s Nezkušenými muži v zajetí frontových bojovnic,kteří ještě nedostali od Bytu a úřadu klíč,kde by si žil jak Sám král a nějaký ten Falešný tón ten by se dal prominout i když Města tep znáš a po noze ti leze bledá Závist .... takže za 3 měsíce se budeme těšit ...

Re: Léta běží

(Pták, 29. 9. 2021 9:28)

Ahoj Miki, normálně mě dostáváš do kolen úryvky textů. Je vidět, že jsi znalec a také pamětník, protože tyto texty patřily k těm začátkům. No, a myslím, že Tvůj nápad s Rudolfovou kytarou a stovkou přátel není k zahození. Zkusím se Rudolfa, případně dalších dobrovolníků poptat. Mějte se Baboši pěkně a dávejte si hromady vitamínů ať se ještě dlouho potkáváme.

Léta běží

(Pták, 22. 9. 2021 8:57)

Ahoj Miki a všichni ostatní babylonští kamarádi. Naštěstí neumíráme a vzkazník bude žít tak dlouho, jak ho budeme využívat. Bohužel ceny se zvyšují i za jeho provozování . Miki, nevím jak jsi na akcičku s Makrem přišel? Nic takového není. To, že jednoho dne zestárneme a nebude se nám chtít a nebo nebudeme moci přijít se bavit to jsme přece věděli, jen jsme netušili, že to bude tak brzy. Další věc je, že se snižuje návštěvnost. Vzpomeňte poslední Žabčice a Rajhrad a to se promítá do pokrytí nákladů. Budeme-li chtít, cestičku si k sobě najdeme, ale už asi bude vypadat jinak.
BABYLONŠTÍ PŘÁTELÉ, NAŠE SPOLEČNÁ CESTA TRVALA VÍC NEŽ ČTYŘICET ROKŮ A TO NENÍ MÁLO. BYLA NÁDHERNÁ A BUĎME ZA NI VDĚČNI. STÁLE VÁS BUDEME MÍT RÁDI, NIKDY NEPESTANEME DĚKOVAT ZA VAŠI PŘÍTOMNOST

Re: Léta běží

(Stan, 23. 9. 2021 14:20)

Ahoj všichni Babošáci,
Oživit Babylon byl krásný Ptákův nápad a krásné setkávání. Ptáku díky a chápu i když se mi nechce věřit, že dáme spolu jenom kolinko.
Díky
Stan

Re: Re: Léta běží

(Pták, 24. 9. 2021 14:43)

Ahoj Stano, líp je být na kolínku než na kolenách.... no, jak kdy.....

diskuse

(miki, 12. 9. 2021 10:51)

ahoj fanoušci skupiny ahoj Babyloňané ...je škoda,že se skupinou umírá i tento vzkazník ...má někdo nějaké nápady kam zajít na staré dobré vály ....zajít na nějakou jinou grupu hrající na Jih od Brna ?? jeden Babylon končí a druhý se může někde objevit.Přece nejsme tak staří (62) abychom žili jen ze vzpomínek ...

starší vály

(miki, 6. 9. 2021 14:44)

mám takový pocit,že jestli všechno skončilo staré dobré písničky jako : " mě někdo džíny vzal ..."a falešnéj tón ten by se dal prominout ,tak buďme fér .... "dnes bude krásný den všem závidíš každému kdo se směje zle závidíš jsi hloupá to není náhodou ...nic méně je zde prosím někdo z Mor.Bránic .... rok .nar. cca 1960 a mladší a pamatuje nedělní čaje v Nových Bránicích 1976-77....někoho hledám ...děkuji

Re: starší vály

(Stan, 10. 9. 2021 9:51)

Nové Bránice a nedělní čaje, to je pojem!!!
Pěškobus přes 6 restauraci z Ořechova a zpět
Kapely Stars, Arcus, Edison, Rosa Coeli, Fratrs, Taxi, Nomen atd.

Re: Re: starší vály

(Standa, 10. 9. 2021 11:37)

Ano Stane,eště že nésu sám,který na tu dobu vzpomíná,ty kapely to je pojem!!To sme si užívali a ta doba.Díky za ty járy.

konec zábav ??

(miki, 7. 9. 2021 18:09)

Kdo chce na Babylony musí 10.10.do Podmitrova na soukromou akcičku pro společnost Makro.Takže se nedostanete,ale zřejmě to vynáší víc než tancovačky pro pamětníky ...,ale co když je to kec ??

Co k tomu dodat? : (

(Jája, 29. 8. 2021 14:34)

Ach jo, taková to mohla být krásná zábava, nebýt toho KONCE s velkým K. Pták zpíval jak zamlada, protože evidentně mohl cvičit a žádný koronavirus ho už neblokoval, Ruda exceloval v publiku, kapela byla sehraná jak hokejisti v Naganu a prej ŠMITEC! A nakonec to ještě svedou na chudery manželky, že je prej chcou mít doma. To teda nevím, co tam s nima budou dělat. Pták tvrdil, že bude sedět kdesi na lavečce, ještě zapomněl dodat, že bude krmit ptáčky, nebo kačeny. Úplně jsem ho viděla, jak v menšestrácích a s rádiovkou na hlavě trhá rohlík a rozhazuje ho okolo sebe. Hoši, to nebyl dobrej nápad! Snažím se o humor, ovšem srdce mi krvácí a bulím. Mohli jste nás nechat aspoň hlasovat, kdo s tím koncem souhlasí a kdo ne! : ) Taky do toho máme co kecat, ne? Moc děkuju Stanovi za to, co zorganizoval, Zdence za fotky na fb, manželkám, že to vydržely aspoň doteď, a taky těm, co mě v tom nenechali a bulili se mnou. (Janě, která díky přemlouvání zúčastněných se nenechala úplně semlet mým předchozím příspěvkem a na zábavu dorazila). A taky Vraťovi - berušce, že nás přes zdravotní problémy přišel podržet v našem zármutku. Takže znovu - milionkrát díky Babošům za všechno, co pro nás udělali, a že toho bylo, ale taky milionkrát díky těm, kteří byli včera přítomni. Byli jste všichni úžasní.

Re: Co k tomu dodat? : (

(Standa, 30. 8. 2021 7:45)

No a já děkuji naší spisovatelce,která to vždy umí tak pěkně napsat a podat.Zábava byla supr,díky díky VŠEM.

Re: Re: Co k tomu dodat? : (

(Jája, 30. 8. 2021 14:47)

Stani, moc děkuju. Za to, že jsem vás s Miluškou poznala taky vděčím Babošům. Jinak by se to asi nestalo, a to by pro mně byla velká škoda.

Re: Re: Re: Co k tomu dodat? : (

(Jája, 30. 8. 2021 18:06)

Ještě jsem teda tajně doufala, že si s námi přijde pobrečet i stréc Miloš. Rádi bychom ho určitě všichni viděli. Tímto srdečně zdravíme.

Re: Re: Re: Re: Co k tomu dodat? : (

(Pták, 31. 8. 2021 17:33)

Ahoj kamarádi, ve všem co jste napsali máte pravdu, ale my se v sobotu neloučili jen s účastníky posledního zájezdu, ale se všemi, kteří jste v roce 1978 vstoupili do stojícího kolotoče a aniž bychom se pořádně znali, začali jsme otáčet, nabírat na rychlosti, honem přidávali další sedátka a krásně se nám z toho točila hlava. Samozřejmě, že vlivem jiných kolotočů jsme se točili jinde a jinak, ale ten náš první, dnes už trochu omšelý a pomalý, nás pořád lákal alespoň ke krátkému nasednutí. Musím Jáji ještě připomenout, když jsem vzpomínal a omlouval z pódia Stréca, tleskalo se a stejně se dělo u Knoflíka. Je dobře, že se nehodnotilo co kapela přinášela za trendy. Kouzlo kapely spočívalo v přátelství, v cestičkách, které jsme si vyšlapávaly od srdíčka k srdíčku. Proto se v sobotu bulilo, ale nepohřbívalo. Slzy nám kapaly štěstím, že jsme u toho zázraku mohli být.
A k lavečkám! Nemám manšestráky, rohlíky a hlavně nekrmím.... Na Soboďák přicházím vykoupaný, upravený a pozorně sleduji vycházející jarní dívky až do podzimku. Hodnotím je a známkuji. V zimě sklapnu deník, dám očím odpočinek a těším se na nové jarní dívky, které po zimě určo musí být ještě hezčí a voňavější než minule. A hlavně doufám, že mě tato krásná čumendovka ještě dlouho vydrží.
Přátelé, především bychom měli poděkovat Vesmíru, že toto všechno jsme spolu mohli prožívat a užívat. Konečně Na Kině se můžeme občas sejít jen tak na pokec. Nevím jestli tam pečou kolena? Stani, zjisti možnosti, prosím. Než si dám panáka na závěr těchto písmenek, jásejme, že jsme byli na tom kolotoči pevně zaklesnutí a mohli jsme se přes čtyřicet let pěkně vrtět a točit. S Rudolfem děkujeme za to roztáčení, krásné sobotní dárky a všem Vám tiskneme ruce a posíláme pusinky.

Re: Re: Re: Re: Re: Co k tomu dodat? : (

(Pták, 31. 8. 2021 17:55)

Pochopitelně, je nutné velmi poděkovat i kamarádům muzikantům, kteří ať jiného zaměření a působení v různých kapelách nám toto všechno umožnili a s námi zkoušeli. Mnohdy zkousli čelisti a se sebezapřením babošské písničky hráli, ale na jevišti se vždy odvázali. Byli to zprava klávesák Ivan Sláma, basák Jarda Kolář a bubeník Petr Hercog. Zvuk zachraňoval Josef Mátl. Tomu patří mimořádné poděkování, protože dohodnutý zvukař se na nás den před akcí v.s..l, na požádání jeho jméno dodám.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69

následující »