Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzkazník

 

Milí babylonští přátelé,

zde máte ten správný prostor pro Vaše zvídavé otázky, nápady a připomínky, ale i pro obyčejně neobyčejné povídání....

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cvrčovice

(Jája, 16. 8. 2015 17:17)

Nebuj, nemyslím na nic jinýho, trénuju už taneční kreace, ale trochu se zadýchávám, počasí ještě není úplně ideální. Tak zatím jenom nohy. Ruce přidám, až jim vyjde předpověď.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cvrčovice

(Petra, 17. 8. 2015 11:13)

Diskuze mezi Ptákem a Jájou

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cvrčovice

(Jája, 17. 8. 2015 21:28)

No jo, Standa je na dovolené a Mirka nemá čas!

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cvrčovice

(Standa, 18. 8. 2015 9:49)

A už su doma,děláte pěkného hada,je vidět že nezahálíte,já sem taky nezahálel mám sjeto na kole údolí Vachau v krásném počasí 39 ve stínu,letos jen 210km.Takže ve Cvrčkách se určitě uvidíme, zatrsáme i pokecáme,už se těším.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cvrčovice

(Pták, 18. 8. 2015 13:33)

Petro, to naše prázdninové tlachání můžeš klidně přerušit hlubokou myšlenkou, neboj nečteme tyto stránky jen Jája a já.....

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cvrčovice

(Petra, 18. 8. 2015 14:06)

Ale mně to tak připadá

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cvrčovice

(Jája, 18. 8. 2015 17:10)

Ahoj Stando, jsem ráda, že ses neuvařil nebo neupekl a že ve Cvrčkách rozšíříš naše řady.

Setkání s Baboši

(Mirka B, 8. 8. 2015 23:33)

Vážení! Setkání které proběhlo za účasti menší poloviny skupiny Babylon nás pozvali do brněnské restaurace a dělali nám vynikající společnost. Bylo to velmi příjemné posezení nebotˇjsme se skvěle bavili, najedli, zasmáli, trochu i zpívali a dali si velmi dobré černé pivko. Jarkovi a samozřejmě celé kapele jsme přivezli dárek který jsem jim jen přehrávala.Já bych řekla, že to je skvost nebotˇ jsou to jejich originální nahrávky ze zábav z roku 1980 a jsou na nich výborné písničky, Na tento poklad si ale vzpomněla Jája, že snad by se tyto nahrávky mohli někde ještě objevit. A ejhle! Tyto nahrávky se podařilo uchovat u Zuzky,její sestry.Takže,kdyby nebylo Jáji nejsou tyto vzácné nahrávky opět na světě.
My za to budeme samozřejmě chtít aby se tyto písničky dostali opět do povědomí všech kteří milují Babylony tak jako já a jsem jejich velkou obdivovatelkou a fanynkou že se zase dali dohromady a rozjeli to. Písničky na které jsem už dávno zapomněla se mi vybavili hned jak jsem si přehrávala tyto znovu objevené.Vzpomínáte? Např.: Každodenní poutˇ mám, Falešnej ton, Závist, Bydlím jak sám král, Byt nebo Kampak jít,kam se dát. No,je to nádhera,co Vám mám říkat a jestli se fakt Babošúm podaří některé znovu oživit,budeme je chtít slýchat. A my se tak máme na co těšit.
P.S.Jarku, neznám správný název písničky kde se zpívá:".........jen hudbo zahrej........" v orig. od Roda Stewarta. Tak ta je taky dobrá.

Re: Setkání s Baboši

(Pták, 9. 8. 2015 16:29)

Miri, původně se v písničce zpívalo Hop hej, tohleto znáš, a tak se asi i podobně jmenovala, ale Stréc ji mírně přetextoval a nyní se jmenuje Klondajk.
Středeční školení proběhlo fakt ohromně a napříč politickými zájmy zúčastněných došlo ve všech bodech ke shodě.
Podarované písničky střežím jako oko v hlavě a až se všichni Babyloni sejdeme, řekneme si z které strany začneme.
Za chvilenku jedu s Jardou Maškem za Baboše na pracovní jednání a pokud mě cestou nestřelí a schůzka bude plodná, možná Vás opět překvapíme.
Konečně ze sebe dostanu poslední info a jdu pod vlažnou sprchu. Na středeční zahrádce mezi okopáváním, jsme se začali domlouvat na jiné pole, kam by mohlo přijít více brigádníků. Tuším že tam zaznělo políčko Klondajk. Až bude chuť a čas buď Mirka nebo Jája Vás budou o všem informovat.
Zbývajícím žijícím přeji klidný večer ve společnosti hodně vychlazených džbánků.....
Prosím, MYSLETE NA PITNÝ REŽIM, AŤ SE VE CVRČKÁCH 22.8. VŠICHNI VE ZDRAVÍ SETKÁME

Re: Re: Setkání s Baboši

(Jája, 10. 8. 2015 12:31)

Jasně, popřemýšlíme, promyslíme, prodiskutujeme, schválíme, potom dáme ke schválení dalším, nebo možná jen direktivně rozhodneme. Jarku, Mirko, obdivuju vás, že jste v tomhle počasí schopni souvisle myslet i psát. Jste fakt borci. Já se snažím dýchat, pít vodu z ledničky /což není zdravé/, jíst a ty choulostvější věci už nebudu rozvádět. Domácí práce jsou nadlidskej výkon, ještěže můžu poslouchat ty babošácký písničky. Některé už umím skoro nazpaměť. Děcka, držte se!

Re: Re: Setkání s Baboši

(Pták, 11. 8. 2015 12:23)

Jáji, reaguji na Tvoje zvolání "Děcka držte se!"
V tom hycu špatně chápu a proto se Tě spisovatelko ptám; máš na mysli něco konkrétního čeho se přichytit?
Prostě abych o něco nepřišel........

Re: Re: Re: Setkání s Baboši

(Jája, 12. 8. 2015 11:27)

To víš, to je individuální, čeho bychom se mohli nebo měli držet. Byl by to krásnej námět na fejeton. Dokonce mě napadly i konkrétní věci, ale než jsem se dostala k počítači a vzhledem k vedru už zase vypadly. Je to teror!

Vzhůru na Olymp

(Strecmilos, 10. 8. 2015 19:00)

Ahoooj. Tak mě těší,že neleníte a nadále spřádáte plány. Ani já nelením. Jal jsem se zpravovati Babylon pro zemi Řeckou. Zatím lidé tápou,ale ještě několik večerů a bude to v pořádku. Màm v plánu navštívit bájný Olymp a pozeptati se tam místních (Zeus,Afrodité atd.) na plány se skupinou Babylon a jestli nemají náhodou zájem navštíviti Žabčice a založit tam svou filiálku. Uvidíme. S pozdravem Strémiloš. Už se na Vás těším. Ahooooj.

Re: Vzhůru na Olymp

(Pták, 12. 8. 2015 7:06)

Dobré ráno Strécu, zcela určitě při nás stojí všichni Bohové, protože tak krásné chvíle, které můžeme trávit se svými přáteli by člověk nevymyslel. Užívej si dovču a odpočatý se nám vrať..... pozdravuj Aničku....

Školení

(Jája, 6. 8. 2015 22:01)

No vidíš, já jsem nemohla spát, že sem nikdo nic nenapíše, protože jsme si neurčili zapisovatelku. A říká se, že chlapi nemají intuici, ale přesně tohle jsme dneska s Mirkou domlouvaly a přesně tohle budeme chtít. A už chystáme seznam. Všechny vaše staré písničky, které jste schopni dát dohromady a zpívat a hrát chceme slýchat. Sentiment je sentiment a láska je láska!!! S tím nic nenaděláme.

Včerejší povídání

(Pták, 6. 8. 2015 19:17)

Ahoj kamarádi, podávám hlášení ze včerejšího setkání, které proběhlo v rytmu děsně hřejivých paprsků. Mnou tolik opěvovaná zahrádka s obsluhou nám dala opravdu zabrat. Ještě, že máme pevnou vůli a řekli jsme si NECOUVNEM, TO DÁME!! A tak jsme dávali, povídali, já dostal nádherný dárek v podobě starých babylonských písniček. Myslím, že tento dárek skvost mi nebyl Mirkou předán jen tak a bude se za něj něco chtít. A to rozdávání se bude pochopitelně týkat celé kapely. Z těch nádherných písniček se určitě budou některé chtít slyšet na živo, což rádi splníme.
Shrnutí: celý večer byl velice příjemný a zřejmě si ho zopakujeme. Protože nám bylo smutno i po dalších kamarádech, hledalo se řešení a myslím, že se i našlo. Jak se provede případné další setkání a především kde, by mohl prozradit někdo z dalších včerejších účastníků.
Musím omluvit malou účast Babylonů, ale vypukla mezi námi přímo masová rekreace.
A ještě ke Cvrčovicím: 22.8. se bude hrát u Vavříků za hospodou. Je tam více místa a ke splavu to přitom není daleko. Ti, kteří přežili koupání pod splavem mohou přijít k Vavříkům
Musím psát, že se na Vás těšíme? NEMUSÍM, ALE CHCI.....

Školení

(Pták, 5. 8. 2015 11:45)

Ahoj Jájo a Stando, s novými myšlenkami, prosím, opouštějte dlouhé hady a klidně frnkněte nahoru ..... kurňa... takové myšlenky se z Vás sypou, ale člověk se k nim nedostane....
No nic, na dnešní sešlosti si budeme povídat o tom jak nezapadnout.
Obecně pro ostatní; přátelé, pokud budou hadi písmenek dlouzí, klidně začněte psát z novu, tak jako já teď....
Trochu jsem nakousl, že dnes proběhne taková malá výborová sešlost, která se domlouvá již půl roku. O to víc jsme natěšeni. Uvidíme s jakou příjde ředitelka Jája, určitě uděláme zápis a hned po vystřízlivění Vás budeme informovat..... i fotit se bude....
Těšíme se na Vás všechny ve Cvrčovicích 22.8. 2015

22. srpna CVRČOVICE

(Pták, 19. 7. 2015 11:44)

Ahoj Stane, 22.8. 2015 budeme ve Cvrčovicích, což je od Tvého domu téměř přes kopeček. Protože se očekává velká návštěva, nebude prima večírek u splavu, ale ve vnitrozemí Cvrčovic u restaurace, kterou představí Zdeňka.
Jáji, pokud jsi nepoložila svůj mladý život na zahrádce bez obsluhy věz, že jsem nezapomněl na Tvé přání zveřejnit další moje texty. Určitě mě Tvoje přáníčko velmi těší, jen se chci zeptat, zda se Ti jedná o konkrétní písničky, nebo necháš výběr na mně. Umístění na stránkách vymyslí Zdeňka, protože opisovat texty by bylo zdlouhavé a tak bych naskenoval to z čeho zpívám. Pokud budeš texty potřebovat poslat na nějakou e-mailovou adresu, pošli mi ji, prosím.
Budeš si muset po přečtení vždy umýt ruce, protože ony papíry nesou stopy hrubého zacházení.....
Přeji příjemné léto a krásné prázdniny
Baboši se těší na sobotu 22.8. ve CVRČOVICÍCH

Re: 22. srpna CVRČOVICE

(Jája, 23. 7. 2015 17:23)

Ahoj, omlouvám se za stručnost, ale jsem z těch horkých prázdnin už totálně vyčerpaná. Myslím, že by se texty mohly doplňovat průběžně, až mi začne pracovat mozek a Mirka pomůže /bez ní nemám šanci/, tak budu konkrétní. Neboj, určitě nepřestanu otravovat. Téma "Babyloni" je pro mě stále dost podstatné a ještě dlouho je nepřestanu řešit. Teď zrovna přemýšlím o písni "Rybář", která obsahuje slova "a ryby neberou, i když je žádám" a potřebuju přiblížit originál a slova by taky nebyla od věci. Připrav se na smršť, neb jste těch "milovaných" hráli moc.

Re: Re: 22. srpna CVRČOVICE

(Pták, 24. 7. 2015 9:45)

Jája žije huráááá....
Jáji, nemůžete pracovat odděleně, ale musíte s Mirkou vytvářet hloučky, nejlépe na koupališti v Žabčicích. Přiřaďte k sobě třeba Pavla, to je také velký vědec přes babylonskou otázku. Podobných pecek jako Rybář bylo mnoho.... Třeba Noc naše noc, Řezník, Kamelot atd.
Úplně vidím Vaši pracovní skupinu, obě ženy pracovně rozložené na dekách, z hlav se jim kouří a šťastný Pavel je zalévá a chladí a chladí....... kéž mu to léto vydrží co nejdéle.....


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68

následující »