Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzkazník

 

Milí babylonští přátelé,

zde máte ten správný prostor pro Vaše zvídavé otázky, nápady a připomínky, ale i pro obyčejně neobyčejné povídání....

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Přátelé Babošů

(Jaromír 2, 13. 7. 2015 21:00)

Ahojte všichni přátelé Babošů,
dovolte mi abych taky občas něco přispěl do krásně rozjeté diskuse o dění kolem Vás a Babylonu. Pokud byste měli pocit, že píšu moc o sobě, tak se omlouvám, ale jako nováček reaguji na dění, co tady čtu a jak je vnímám. Tak především bych nchtěl říct, že atmosféra zábav a hraní s Babylonem je pro mne neskutečně pohodová a inpirativní záležitost hlavně díky kolegům v kapele a Vám, protože vidět Vás se bavit a reagovat na naše hraní je pro mne fantastickej zážitek, pro který pro mne má cenu hrát a snažit se Vám rozdávat radost a pohodu...
Odstartoval jsem svoji kariéru v Babylonu zábavou v Nosislavi, která mě nikdy nevymizí z paměti - viděl jsem úžasný publikum a já si uvědomil, proč a pro co vlastně hraju - pro Vás !
To je ta podstata (alespoň pro mne) muzikantství, co nás nutí dřít nový písničky a přemýšlet o tom, jak dál, lépe a radostněji...
A jak jsem teď bavil s Jájou, Mirkou , Zuzkou s dalšími krásnými fanynkami, bylo mě jasný, že pokud mě Baboši nevyhodí, bude mi ctí hrát pro Vás jak nejlíp budu umět...

Re: Přátelé Babošů

(Pták, 14. 7. 2015 14:52)

Jsem drcen časem, ale musím se přidat k Jarkovi a podepsat se pod jeho písmenka. My jsme totiž nováčky všichni a jsme překvapeni, co ta atmosféra s námi dělá.
Přejme si, aby dlouho vydržela

Re: Re: Přátelé Babošů

(Jája, 15. 7. 2015 4:43)

Dostali jsme shora všichni krásnej dárek. Museli jsme být určitě móóóc hodní. Já vůbec nechci posunovat čas, zvlášť ne v létě, ale 22.8. mi přijde v nedohlednu.

Přátelský pokec

(Stan, 14. 7. 2015 22:18)

Aniž bychom tušili, že se nám mění letopočty, tak nám naše děti zestárli a odletěli z hnízda. A nám začíná opět krásný život a k němu zpestření - pohodové večery s Babylonem, který jakoby nikdy nepřerušil šňůru vystoupení. Je nádherné přijít na večírek, kde nás osobně přivítá a můžeme se osobně pozdravit s kapelou a frotmenem Jarkem - Ptákem a užívat si super atmosféry večerů.
Pámové a dámy, spolufandové a spolufandičky Babošů žijme, tančeme, vískejme a jásejme, ať naše puberta a Babylon zůstanou na věčné časy !!!
PS: nebo alespoň dočasně

Stan

Re: Přátelský pokec

(Jája, 15. 7. 2015 4:31)

A tos říkal, že bys neuměl nic napsat. A není co dodat!

Re: Přátelé Babošů

(Jája, 13. 7. 2015 23:10)

Ahoj Jaromíre, děkujem za krásné povídání. Udělals mi chlapče radost. Je moc fajn, že obě strany vnímají společně strávené chvíle jako úžasné a mimořádné. Jsem ráda, že to cítíš stejně. Mluvily jsme s Mirkou o tom, že by nás opravdu před pár lety ani nenapadlo, že k zážitkům z mládí budou přibývat další. Blbnem jako zamlada a jsme vděční za každou příležitost se s vámi krásně pobavit. Nosislav byla super, předtím Přísnotice, kde to bylo totéž, ale pro nás je bezva každá zábava, kde hrají Baboši. Je fajn, že mají takovou sympatickou posilu. Ve Višňovém jsme pěkně splkli a určitě dojde ještě na další povídání. A hlavně na hraní, zpívání a tancování, na které se můžem všichni společně těšit. A my se těšíme mooooooooooc!

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: O budoucnosti a o Vás

(Jája, 10. 7. 2015 10:55)

No, vzhledem k tomu, že jsem vdaná o 12 let míň, než Ty ženatej, tak bych si to až tak netroufla rozebírat. Navíc, víš dobře, že každej chlap je doma uznávanej a odměňovanej za něco jinýho. Někdo za úklid, někdo za vaření, někdo za klepání koberců. To víš, to je případ od případu. Takže nemůžu vědět, jakých postů a odměn ses dopracoval. Z toho jasně plyne, že funkce manželky je hodnotit a podle toho odměňovat. A to jistě uznáš, že není téma na příručku, ale na knihu o tloušťce minimálně Bible kralické. Znám ženy, které mají dokonce bodový systém. Někde je to i podle známého hesla - Kdo nepracuje, ať nejí, nebo bez práce nejsou koláče -to je ta mírnější varianta. Vzhledem k tomu, jaký jsi aktivní zahrádkář si myslím, že šizený rozhodně nejsi, ale právě naopak - odměňovaný, což potvrzuje, že funkce Tvé manželky je naprosto v pořádku. Povoluje a toleruje Ti Tvé milované koníčky - zahrádkářství, zpěv, atd. a ještě Ti pomáhá stavět se na kolena, když klečíš před cizí ženskou, což je nadstandartní péče. Takže se o sebe fakt nemusíš bát. Na rozdíl od některých ostatních manželů jsi na tom velmi dobře. To jsem se zase nechala hezky vyprovokovat! A co se týče mých ústních veřejných projevů, tak už jsi mohl zjistit, že jsem velmi stydlivá a nekomunikativní, téměř nevycházím z domu, jsem plachá a ani doma téměř nemuvím. Moje poslední /naprosto neplánované/ veřejné vystoupení proběhlo asi před dvěma lety, kdy mě jakási baba předběhla u autobusu. To jsem veřejně vystoupila a bylo to dost spontánní a bylo to maximum mého veřejného vystupování. Proto se mnohem více spoléhám na svůj písemný projev, byť i tam si nejsem úplně jistá. Vystoupení na pódiu s mikrofonem by se pravděpodobně rovnalo mé předpohřební řeči a pak by mě po mé třetí mozkové příhodě odtáhli zrovna do krematoria. A teď něco veselejšího, moc se těšíme na večer!!!

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: O budoucnosti a o Vás

(Standa, 10. 7. 2015 18:12)

Jáji doufám,že Jarek po tom přečtení bude večer zpívat,snad to rozdéchá,jinak ho budeš muset nahradit.Šak Ty to určitě zvládneš, jako Ty tvoje písmenka,která se tak krásně čtou.Přeji Vám pěknou zábavu,já se s Vámi uvidím až ve Cvrčkách.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: O budoucnosti a o Vás

(Jája, 11. 7. 2015 12:02)

On to naštěstí zatím nečetl. Ale to on jen tak dělá vlny. Ví moc dobře, co má doma za poklad. Včera to bylo super, kluci hráli krásně. Jinak - zpívám asi tak dobře, jako skáču ze skokanského můstku nebo cvičím na kladině. Moje děti to naštěstí přežily bez újmy. Mým zpěvem by mohli na policii vynucovat ze zločinců přiznání. Určitě by to netrvalo dlouho. To víš, že jsem taky včera zpívala, protože když hrají Baboši tak se člověk nemůže neodvázat, ale v davu se to ztratí. Jen jsem si myslela, že z té "naší strany" /myslím území/ nás bude víc. Ale musíme se pochválit, myslím, že jsme reprezentovali důstojně a na plný pecky!!!

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: O budoucnosti a o Vás

(Pták, 12. 7. 2015 16:12)

Jáji, jaké vlny???? Já se již nezmůžu ani na vlničky, natož vlňále. A hlavně, za ta léta manželství jsem naučený poslouchat a plnit přání manželky dřív než je vysloví..... pravda, někdy se stane, že nezaregistruji první impulzy, ale hned vše doháním......
Co se týká Pražskýho démona, odsouval jsem ho, protože na zkoušce den před Višňovou dopadl tragicky a dohodli jsme se, že ho nedáme. Proto jsem neměl nachystaný ani text. No a tak jsem tu písničku odsouval, až nebylo kam a muselo se s ní ven. Vyškrabal jsem poslední zbytky sil a díky Vaší shovívavosti, těšení a omrzlým ušním bubínkům jste zůstali nad věcí.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: O budoucnosti a o Vás

(Jája, 12. 7. 2015 17:43)

Jarku, to bylo tak úžasně zahraný a zazpívaný, že to fakt nemělo chybu. Potom jsme si pořád říkali : "Sakra, Ti jsou fakt hodně dobří." Říkali jsme to i Pavlínce. Při té příležitosti bych chtěla poprosit, od rána si zpívám - Jenom bláznům hněv se líbí. Bylo by možné doplnit další texty? A jinak, nemám ani šajnu, jak je to s nahráváním CD, ale jsou přece i CD z koncertů, nešlo by nějaké CD ze zábavy? Jen vymazat přestávky. Já jsem skončila u těch emgetonek, ale vy určitě víte, co s tím, abychom si vás mohli pouštět doma, kdykoliv to chceme a potřebujeme. Ja su otravná, co? Ale ta zábava tak rychle uteče a pak musíme měsíc strádat.
A to Tys tady nazval dlouho trvající svazek postižením, proto ta reakce. Ale já vím, že jenom plkáš.
Nicholas Winton, který zachránil za války spoustu dětských životů a teď v červenci umřel ve věku 106 let řekl: "Smích je nejdůležitější věcí v životě. Myslím, že většina lidí se bere příliš vážně, což jim brání, aby se chovali skutečně přirozeně." Co k tomu dodat? Nejsou tyhle stránky úžasný?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: O budoucnosti a o Vás

(Standa, 13. 7. 2015 8:21)

Jájo,přesně jak píšeš,co budem poslouchat až nebudem moct za Babošama jezdit?Nemáme žadné archív,které by se dal otevřít,jen to co si pamatujem,ale půlka nám někam utekla a my nevíme kam?Jo a souhlasím s Tebou ,stránky jsou supr i Tvé písmenka.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: O budoucnosti a o Vás

(Jája, 13. 7. 2015 9:48)

Stando, já mám takovou radost , jak mě vždycky podpoříš. Krásně to vždycky vystihneš. Jarkovi už musí být po tom našem psaní jasný, jak moc ty jejich písničky potřebujem. Určitě se s tím dá něco dělat. Na tu mou Nokiu C1-02 toho moc nenahraju. Furt má strach, že dlouho nevydrží a zdokumentovat to nechce. Myslím, že ani úplateček by nezabral. Tak uvidíme, co bude!

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: O budoucnosti a o Vás

(Standa, 13. 7. 2015 14:23)

On to ví,ale nic nedělá,budem muset říct nebo napsat Pavlínce,at mu domluví nebo promluví,než ho pustí na zahrádku!Ale něco s tím musí udělat!!

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: O budoucnosti a o Vás

(Pták, 11. 7. 2015 12:07)

Den je zalitý sluníčkem, z oken cinkají připravované příbory a talíře k sobotnímu obědu. Před očima se mně míhají Jájina písmenka, kterým vůbec nerozumím a myslím Stani, že i Tvoje obrana mužské části byla velmi opatrná a zdvořilá.
Pěkně se nám to kvítko Jája na stránkách rozevřelo!!!
Prý stydlivá, zakřiknutá a nevím ještě jaká, snad i světloplachá....
Především chci však nyní poděkovat za včerejší večer ve Višňovém. Tolik chvály a vstřícných projevů se již dlouho nesneslo na hlavy Babošů. V chladném večeru jste kamarádi hřáli jako sluníčko a myslím, že zrovna v současné době to naše kapela moc potřebovala. Babyloni vlastně mají velké štěstí, že se s námi dokážete bavit. Víte, toto všechno se píše moc dobře a děkuje se s chutí. Když jsme viděli přijet naše přátele ze Žabčic, Židlochovic, Hrušovan, Moravan, hřálo nás to u srdíčka. DĚKUJEME....
No a Jáji, Tebe ještě nemám dokončenou. Až naberu sílu, pustím se do obhajoby nás, slabých mužů....
Přeji pěkný víkend

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: O budoucnosti a o Vás

(Jája, 11. 7. 2015 14:03)

Hele, slabý muži, to su na to zvědavá. Včera jste nevypadali slabě ani jeden. Byl to opět úžasný výkon a ta písnička, cos z ní měl takový strach a pořád ses dopředu omlouval /název pochopitelně už nevím, musela bych hodně tlačit - myslím na myšlení/, tak ta teda byla! Chválili jsme všichni a hodně. Prostě krása! Zase to bylo fajn od začátku až do konce a je škoda, že ten čas s vámi tak strašně rychle uteče. Miluju film "Sexmise". Je evidentní, že bez vás chlapů by byl řád, ale taky nuda. Ty se tady chceš pouštět do takového ožehavého tématu /Pavli, co se mu stalo? Šláplas mu na kuří očičko?/, chudák Standa se ani nebude moct zapojit, když si to nebude chtít rozházet s jednou nebo druhou stranou. On nás vždycky tak pěkně chválí a teď by si měl vybrat na čí stranu se přikloní? Ještě to dobře zvaž. Kdepak je dneska ta Mirka, že se ještě nezapojila?

Rudolf, narozky a velká radost....

(Pták, 12. 7. 2015 11:34)

Nedá se nic dělat milí přátelé, musím začít z nového soudku.
Především je zapotřebí popřát RUDOLFOVI k dnešním narozeninám, které nakousla Zdeňka na závěr ve Višňovém. Rudolfe, milý hochu, ať Ti to stále hraje jako za mlada, což lehce splníš, protože muži prý nestárnou. Ať Tě neopouští Tvůj specifický humor a chuť do života. Tož na zdraví......

VELKÁ RADOST!!!!!!
Velká radost se týká příspěvků na těchto stránkách a proto mi dovolte malé ohlédnutí. V roce 2011 přišla do kapely Old Arcus Zdeňka Kölblová a vytvořila stránky, na které svojí podobou navazují stránky Babylonů. Jenže náplň stránek kapela, ani manažerka neovlivní. Protože se časem na současných stránkách schází taková úžasná partička, můžete číst jejich veselé povídání a já se proto tolik TĚŠÍM, z obsahu těchto všech povídání. Jasně, že se týká kapely, ale vtahujete do nich i svoje "civilní" pocity, radosti či starosti.
Navíc dílem skupinky krásných lidí, spolužáků ze základky, kteří Pavlinku a mě pozvali již téměř před rokem na jejich skvělé sraziště v Žabčicích, vznikají osobní vztahy a přátelství. K tomu se přidávají ve stejném duchu všichni Ti, kteří "chodili na Baboše" před třiceti lety a dnes si na zábavách své kapely ověřují, že vůbec nezestárli. Je to krásné počteníčko a myslím, že prožíváme úsek života, o kterém se nám před třemi lety ani nesnilo...

MÁM JEŠTĚ JEDEN REST, který bych mohl nazvat V ženách se hochu nevyznáš i kdyby jsi žil 200 let.
Když jsem v průběhu včerejšího večera představoval kapelu, nepřiřadil jsem k mužským jménům stejně důležité i ženské jméno Zdeňka Kölblová. Ale ne proto, že bych na ni zapomněl, ale proto, že jsem přes světla neviděl ani do první řady a netušil kde se zrovna nachází. Protože jsem věděl, že na Zdeňku upozorním při její přímé spolupráci s návštěvníky /zapisování přání/, netušil jsem, že činím prohřešek. Navíc Zdeňka říká, mluvíš o mně moc často, na jeviště nevystoupím, z jeviště nefotím a do mikrofonu zásadně nemluvím. Ve Višňovém se změnilo vše a svým blahopřáním na jevišti Rudolfovi a do mikrofonu popřela všechny své zásady.
Rychlé představení: Zdeňka dělala manažerku Old Arcus, nyní Babylonům a čerstvě Piknikům. Stará se o fotografie, plakáty, kontakty se zadavateli, připomíná nám rozjezdy na štace, organizuje dopravu a spoustu jiných a dalších důležitostí, které nejsou vidět, ale jsou zapotřebí. Slibuji, že příští představování kapely bez její účasti nebude, protože si kapelu představí osobně.
Přeji Vám všem krásnou neděli, mějte se pěkně a vězte, že si Vás užíváme a Vašeho přátelství si vážíme....
Přejeme Vám nádherné léto a těšíme se na Vás 22. srpna ve Cvrčovicích.
S některými se snad uvidíme i dřív u Švejka na koleni......

Re: Rudolf, narozky a velká radost....

(Ivana, 12. 7. 2015 18:08)

Ptáku nemusíš nic psát my přeci víme co Zdenička všechno dělá. Pobíhá celý večer okolo nás, zapisuje naše přání, tak co máš?

Přání

(Jája, 12. 7. 2015 17:49)

Ten had si dělá co chce, přání pro Rudu je kdesi .....? Pochopitelně myslím dole.

Narozky

(Mirka B, 12. 7. 2015 11:52)

Rudy,přeji Ti k dnešním narozkám všechno nejlepší za celou skupinu fanoušků od Hrušovan u Brna a ať nám ještě dlouho hraješ s Babylony tak skvěle jako do teďka.
Ve Stařeči jsme se s Tebou bezvadně bavili když část Babošů musela odjet hrát do Moravského Krumlova.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64

následující »