Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzkazník

 

Milí babylonští přátelé,

zde máte ten správný prostor pro Vaše zvídavé otázky, nápady a připomínky, ale i pro obyčejně neobyčejné povídání....

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Setkání s Baboši

(Pták, 11. 8. 2015 12:23)

Jáji, reaguji na Tvoje zvolání "Děcka držte se!"
V tom hycu špatně chápu a proto se Tě spisovatelko ptám; máš na mysli něco konkrétního čeho se přichytit?
Prostě abych o něco nepřišel........

Re: Re: Re: Setkání s Baboši

(Jája, 12. 8. 2015 11:27)

To víš, to je individuální, čeho bychom se mohli nebo měli držet. Byl by to krásnej námět na fejeton. Dokonce mě napadly i konkrétní věci, ale než jsem se dostala k počítači a vzhledem k vedru už zase vypadly. Je to teror!

Vzhůru na Olymp

(Strecmilos, 10. 8. 2015 19:00)

Ahoooj. Tak mě těší,že neleníte a nadále spřádáte plány. Ani já nelením. Jal jsem se zpravovati Babylon pro zemi Řeckou. Zatím lidé tápou,ale ještě několik večerů a bude to v pořádku. Màm v plánu navštívit bájný Olymp a pozeptati se tam místních (Zeus,Afrodité atd.) na plány se skupinou Babylon a jestli nemají náhodou zájem navštíviti Žabčice a založit tam svou filiálku. Uvidíme. S pozdravem Strémiloš. Už se na Vás těším. Ahooooj.

Re: Vzhůru na Olymp

(Pták, 12. 8. 2015 7:06)

Dobré ráno Strécu, zcela určitě při nás stojí všichni Bohové, protože tak krásné chvíle, které můžeme trávit se svými přáteli by člověk nevymyslel. Užívej si dovču a odpočatý se nám vrať..... pozdravuj Aničku....

Školení

(Jája, 6. 8. 2015 22:01)

No vidíš, já jsem nemohla spát, že sem nikdo nic nenapíše, protože jsme si neurčili zapisovatelku. A říká se, že chlapi nemají intuici, ale přesně tohle jsme dneska s Mirkou domlouvaly a přesně tohle budeme chtít. A už chystáme seznam. Všechny vaše staré písničky, které jste schopni dát dohromady a zpívat a hrát chceme slýchat. Sentiment je sentiment a láska je láska!!! S tím nic nenaděláme.

Včerejší povídání

(Pták, 6. 8. 2015 19:17)

Ahoj kamarádi, podávám hlášení ze včerejšího setkání, které proběhlo v rytmu děsně hřejivých paprsků. Mnou tolik opěvovaná zahrádka s obsluhou nám dala opravdu zabrat. Ještě, že máme pevnou vůli a řekli jsme si NECOUVNEM, TO DÁME!! A tak jsme dávali, povídali, já dostal nádherný dárek v podobě starých babylonských písniček. Myslím, že tento dárek skvost mi nebyl Mirkou předán jen tak a bude se za něj něco chtít. A to rozdávání se bude pochopitelně týkat celé kapely. Z těch nádherných písniček se určitě budou některé chtít slyšet na živo, což rádi splníme.
Shrnutí: celý večer byl velice příjemný a zřejmě si ho zopakujeme. Protože nám bylo smutno i po dalších kamarádech, hledalo se řešení a myslím, že se i našlo. Jak se provede případné další setkání a především kde, by mohl prozradit někdo z dalších včerejších účastníků.
Musím omluvit malou účast Babylonů, ale vypukla mezi námi přímo masová rekreace.
A ještě ke Cvrčovicím: 22.8. se bude hrát u Vavříků za hospodou. Je tam více místa a ke splavu to přitom není daleko. Ti, kteří přežili koupání pod splavem mohou přijít k Vavříkům
Musím psát, že se na Vás těšíme? NEMUSÍM, ALE CHCI.....

Školení

(Pták, 5. 8. 2015 11:45)

Ahoj Jájo a Stando, s novými myšlenkami, prosím, opouštějte dlouhé hady a klidně frnkněte nahoru ..... kurňa... takové myšlenky se z Vás sypou, ale člověk se k nim nedostane....
No nic, na dnešní sešlosti si budeme povídat o tom jak nezapadnout.
Obecně pro ostatní; přátelé, pokud budou hadi písmenek dlouzí, klidně začněte psát z novu, tak jako já teď....
Trochu jsem nakousl, že dnes proběhne taková malá výborová sešlost, která se domlouvá již půl roku. O to víc jsme natěšeni. Uvidíme s jakou příjde ředitelka Jája, určitě uděláme zápis a hned po vystřízlivění Vás budeme informovat..... i fotit se bude....
Těšíme se na Vás všechny ve Cvrčovicích 22.8. 2015

22. srpna CVRČOVICE

(Pták, 19. 7. 2015 11:44)

Ahoj Stane, 22.8. 2015 budeme ve Cvrčovicích, což je od Tvého domu téměř přes kopeček. Protože se očekává velká návštěva, nebude prima večírek u splavu, ale ve vnitrozemí Cvrčovic u restaurace, kterou představí Zdeňka.
Jáji, pokud jsi nepoložila svůj mladý život na zahrádce bez obsluhy věz, že jsem nezapomněl na Tvé přání zveřejnit další moje texty. Určitě mě Tvoje přáníčko velmi těší, jen se chci zeptat, zda se Ti jedná o konkrétní písničky, nebo necháš výběr na mně. Umístění na stránkách vymyslí Zdeňka, protože opisovat texty by bylo zdlouhavé a tak bych naskenoval to z čeho zpívám. Pokud budeš texty potřebovat poslat na nějakou e-mailovou adresu, pošli mi ji, prosím.
Budeš si muset po přečtení vždy umýt ruce, protože ony papíry nesou stopy hrubého zacházení.....
Přeji příjemné léto a krásné prázdniny
Baboši se těší na sobotu 22.8. ve CVRČOVICÍCH

Re: 22. srpna CVRČOVICE

(Jája, 23. 7. 2015 17:23)

Ahoj, omlouvám se za stručnost, ale jsem z těch horkých prázdnin už totálně vyčerpaná. Myslím, že by se texty mohly doplňovat průběžně, až mi začne pracovat mozek a Mirka pomůže /bez ní nemám šanci/, tak budu konkrétní. Neboj, určitě nepřestanu otravovat. Téma "Babyloni" je pro mě stále dost podstatné a ještě dlouho je nepřestanu řešit. Teď zrovna přemýšlím o písni "Rybář", která obsahuje slova "a ryby neberou, i když je žádám" a potřebuju přiblížit originál a slova by taky nebyla od věci. Připrav se na smršť, neb jste těch "milovaných" hráli moc.

Re: Re: 22. srpna CVRČOVICE

(Pták, 24. 7. 2015 9:45)

Jája žije huráááá....
Jáji, nemůžete pracovat odděleně, ale musíte s Mirkou vytvářet hloučky, nejlépe na koupališti v Žabčicích. Přiřaďte k sobě třeba Pavla, to je také velký vědec přes babylonskou otázku. Podobných pecek jako Rybář bylo mnoho.... Třeba Noc naše noc, Řezník, Kamelot atd.
Úplně vidím Vaši pracovní skupinu, obě ženy pracovně rozložené na dekách, z hlav se jim kouří a šťastný Pavel je zalévá a chladí a chladí....... kéž mu to léto vydrží co nejdéle.....

Re: Re: Re: 22. srpna CVRČOVICE

(Jája, 3. 8. 2015 10:46)

Ahoj všichni a Jarku, neboj Jája žije, ale nějak příliš hekticky, že nic nestíhá. Pořád se ptám - "kam roky jdou, jdou, jdou" a jako každej "mám svý přání, zvláštní přání, tajný přání" a je mi to úplně na prd.
Chtěla bych být "král diskoték" a taky, aby můj život byl "krásná diskopouť", ale přitom už ani "nechodím do restaurací" a v lékařské zprávě mám napsáno - stopkuřák již řadu let, tudíž mě nezajímají ani "cigarety". A jímá mě "závist", že si můžeš klidně zpívat - "města tep cítím, města tep znám" a já to můžu zažít tak jednou za půl roku, když jedu do Brna k doktorovi. Je pravda, že v těch hicech bylo lepší sedět doma a nebo odletět na "severní pól", ale kde na to vzít prachy.
Nemám čas ani na drby, takže mě vůbec nebere, že "Gina chodí krajem" a to, že "chytila mu malýho" by mohlo být aktuální, jde úplně mimo mě. Taky nestíhám sledovat politiku, akorát je mi jasný, že když někdo křičí - "a teď bydlím jak sám král", tak na to většinou dojede.
Je pravda, že mě trochu děsí, že už nemám komu říkat "ven dej ruku", ale to už k mému věku asi patří. Občas řeknu manželovi - "tak dej mi pár pus" a když je dobrá konstelace hvězd, tak je i dostanu. Sice mě potěší, když mi někdo řekne "koukej, koukej, chtěl jsem mít Tvou lásku", ale minulost už mám vyřešenou a srovnanou (kecám).
Někdy přemýšlím o tom, že jsem před deseti lety mohla odejít žít do Austrálie, ale jsem moc ráda, že jsem to neudělala, protože bych si dneska určitě říkala, že "až tam za mořem je má rodná zem, po ní toužím". Už se ani neptám "kampak jít, kam se dát?" Ale, i když je můj život tak hektický, tak si vůbec nestěžuju, protože mám blízko sebe krásné "dětské oči" a klidně "každodenní pouť mám a zas táhnu ten svůj nákup" a ani to moc neřeším. Tak takhle já teď žiju.
Co je pro mě moc fajn, že opět začali hrát Baboši a můžeme zvolat "pojď, my jsme tady, nejsme nikdy sami" a krásný je, že "opět jsme přesto našli společnou řeč, buďme zas přáteli, jen žádnou křeč, JEDEME DÁL"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: Re: Re: Re: 22. srpna CVRČOVICE

(Standa, 4. 8. 2015 9:47)

Jáji kam Ty na to chodíš?prostě super písmenka ,která se dají číst furt dokola, tak pohodové žńové dny a oskar at´nám rumluje! A JEDEME DÁL............

Re: Re: Re: Re: Re: 22. srpna CVRČOVICE

(Jája, 4. 8. 2015 10:25)

Hurá, Standa taky žije, myslela jsem, že seš někde na Kanárech. To víš, mně ti Baboši nejdou z hlavy. Doufejme, že přežijem tento týden ve zdraví. Má být hrozně, tak se všichni držte a dodržujte pitnej režim!

Re: Re: Re: Re: Re: Re: 22. srpna CVRČOVICE

(Standa, 4. 8. 2015 12:59)

Co bych dělal Jájo na kanárech,tam bych nebyl tak blízko Babošům a Vám.Jsem v pracovním procesu a snáším tiše to nádherné počasí za volantem náklad´áku.
Ale,od pondělí mám dovču,tak budem odpočívat na kolech a užívat sousední krajinu,no a těšit se na Babylony ve Cvrčkách,abychom se zase všichni potkali,kde nejsme nikdy sami. Hurá žijem a s baboši ještě víc.

Všechno nejlepší @):-

(Zdeňka -web , 21. 7. 2015 10:56)

Přátelé a kamarádi,
musím něco prozradit a to velice ráda :-)
Dnes má narozeniny paní domácí z Klondajku!!!
Milá Večernice,
přeji Ti za celý Babylon, všechno nejlepší, hlavně hodně štěstí, zdraví, klidu a pohody.
A pokud se nemýlím, a něco mi říká že ne, nejsou to dnes jen narozeniny, ale i svátek :-)
Slávi, tak by jsi to dnes měla všechno Vítězoslavně zapít.
Ještě jednou, všechno nej ;-)

Višňové 10. 7.

(Mirek , 15. 7. 2015 10:37)

Zdravím všechny, co se na vystoupení Babylonu ve Višňovém podíleli. Moc děkuju. Bylo to opravdu super.
Chci za sebe napsat skutečnost. Nejednalo se o taneční zábavu. Šlo o koncert. Atmosféra celého večera v podání Babylonu nabírala neustále na "otáčkách". Kdo přišel nebo odešel v průběhu tuto skutečnost nemohl vnímat.
Oceňuji hudbu, nasazení. A děkuju i za višňovské "matadory", kteří byli nadšeni.

Díky Mirek

Re: Višňové 10. 7.

(Pták, 16. 7. 2015 11:46)

Všechno čtu a vnímám, jen nestačím odpovídat. Tuším, který Mirek napsal toto krásné hodnocení večera ve Višňovém. Jsme spolu na obrázku.....
Nebudu hodnotit nás, jako kapelu, ale přidám pár postřehů k divákům. Bylo sice chladno, začali jsme později, ale od samého začátku byla úžasná upovídaná a uzpívaná atmosféra. Když jsem vítal Stana, vzal si mikrofon a splknul, když jsem byl ponořený mezi tančícími borci a společně jsme řvali Jiřinu, všiml jsem si hned vedle sebe tančícího kroužku dívek. Žádné velké emoce a tak jsem se během písničky přesunul mezi ně. No a přišlo na refrén a dívky křičely ještě hlasitěji než před minutkou borci. Zdravím Vás holky, byly jste senzační...
V úterý požádal Luboš kapelu, jestli bychom mu nemohli přijít pomoci místo zkoušky dorazit bečičku piva. Jasně, že mohli, přece ho v tom nenecháme samotného. Tak jsme se obětovali, vyjimečně nezkoušeli, dopíjeli a pojídali. A přišla řeč právě na kamarády, na druhé straně barikády. Po atmosféře ve Višňovém jsme se rozhodli, že na jevišti zůstane pouze Stréc s bicíma a ostatní se svými fidlátky se rozplynou mezi Vámi. Kdyby některý z muzikantů měl zpívat vokál, tak mu podržíte mikrák. Já si ho budu držet sám, ale potřeboval bych poponášet stojánek na texty.
A tak bychom trávili celý večer doopravdy spolu. Přestávky zrušíme, protože kdyby si chtěl někdo povídat, tak splknem a po chvilce opět zahrajem.....
NOVÝ, REVOLUČNÍ POHLED NA TANEČNÍ ZÁBAVU JE ZDE

Re: Re: Višňové 10. 7.

(Ivana, 17. 7. 2015 13:00)

Ahoj Ptáku, štve mě, že jsem nemohla do Višňového, ale tak jak popisuješ svou představu o příštích zábavách, to jako neslezeme z placu?
Ve Cvrčkách musím být už kvůli Strécovi ať vidím jak zmlátí nelsona.....

Re: Re: Re: Višňové 10. 7.

(Pták, 18. 7. 2015 16:21)

Ivanko, nesmíš mě brát příliš vážně, mnohdy si pouze popouštím uzdu fantazii......
Na druhou stranu se naše setkávání změnilo a má jinou podobu. Od prvních Troskotovic je změna opravdu patrná. Pochopitelně větší je u Babylonů, přestali jsme používat nahrané podklady, z krátkých hudebních sad jsou delší a zábavnější, přibyly písničky, hudebníci, co vše se na našich zábavách událo mimo hudby a tance.... a návštěvníci???? Tam je změna přímo obří!!! Po Troskotovicích jste nevěděli jestli první vystoupení bude mít pokračování. Na našich veřejných zkouškách v Dolních Kounicích jsme nevěděli, kdo je kdo, byli jste nejistí a nevěděli co od nás očekávat. Pomaličku jsme společně získávali tempo a dnes jsme oražení jako kdysi. A podívej těch spisovatelů na stránkách, kdo má tolik upřimného povídání?
Je prostě jedno, jestli z "placu" sejdeme a nebo se budeme bavit non stop..... je důležité, aby se nám naše setkávání líbilo a nemělo konce....

Dovolená snů a Višňové.

(Strécmiloš, 16. 7. 2015 20:50)

Ahooj. Mirku, vážím si Tvého názoru na naše vystoupení a považoval jsi ho jako koncert. Tak tak. Tak je naše vystoupení koncipováno a svým nasazením ve hře není uklidňující okamžik. Ve Višňovém jsem hrál s maximálním nasazením,ať bylo půl deváté,nebo půl druhé. Tvoje recenze je pro mě ta nejlepší odměna.
Budy Ritch. Jeden z největších bubeníků světa prohlásil.
Každá kapela je tak dobrá,jak je dobrej jejich bubeník.
Dodává to novou sílu k práci v nerovném boji s hudebním nástrojem. Vím,že ho neporazím,ale je potřeba to pořád zkoušet. Teď si dám dovolenou a již vím,že ke konci dovolené bude nervozita stoupat,abych zasedl za bicí a udělil jim dvojitého Nelsona a tlak na lopatky zesílil. Ve Cvrčkách bude krásně.Vím to. Uvidíte. No a Vám taky přeji Dovolenou,prázdniny snů. Doufám,že v tom snu se Vám zjeví i Baboši.
Mějte se krásně a ahooooj.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64

následující »