Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzkazník

 

Milí babylonští přátelé,

zde máte ten správný prostor pro Vaše zvídavé otázky, nápady a připomínky, ale i pro obyčejně neobyčejné povídání....

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Co k tomu dodat? : (

(Jája, 29. 8. 2021 14:34)

Ach jo, taková to mohla být krásná zábava, nebýt toho KONCE s velkým K. Pták zpíval jak zamlada, protože evidentně mohl cvičit a žádný koronavirus ho už neblokoval, Ruda exceloval v publiku, kapela byla sehraná jak hokejisti v Naganu a prej ŠMITEC! A nakonec to ještě svedou na chudery manželky, že je prej chcou mít doma. To teda nevím, co tam s nima budou dělat. Pták tvrdil, že bude sedět kdesi na lavečce, ještě zapomněl dodat, že bude krmit ptáčky, nebo kačeny. Úplně jsem ho viděla, jak v menšestrácích a s rádiovkou na hlavě trhá rohlík a rozhazuje ho okolo sebe. Hoši, to nebyl dobrej nápad! Snažím se o humor, ovšem srdce mi krvácí a bulím. Mohli jste nás nechat aspoň hlasovat, kdo s tím koncem souhlasí a kdo ne! : ) Taky do toho máme co kecat, ne? Moc děkuju Stanovi za to, co zorganizoval, Zdence za fotky na fb, manželkám, že to vydržely aspoň doteď, a taky těm, co mě v tom nenechali a bulili se mnou. (Janě, která díky přemlouvání zúčastněných se nenechala úplně semlet mým předchozím příspěvkem a na zábavu dorazila). A taky Vraťovi - berušce, že nás přes zdravotní problémy přišel podržet v našem zármutku. Takže znovu - milionkrát díky Babošům za všechno, co pro nás udělali, a že toho bylo, ale taky milionkrát díky těm, kteří byli včera přítomni. Byli jste všichni úžasní.

Re: Co k tomu dodat? : (

(Standa, 30. 8. 2021 7:45)

No a já děkuji naší spisovatelce,která to vždy umí tak pěkně napsat a podat.Zábava byla supr,díky díky VŠEM.

Re: Re: Co k tomu dodat? : (

(Jája, 30. 8. 2021 14:47)

Stani, moc děkuju. Za to, že jsem vás s Miluškou poznala taky vděčím Babošům. Jinak by se to asi nestalo, a to by pro mně byla velká škoda.

Re: Re: Re: Co k tomu dodat? : (

(Jája, 30. 8. 2021 18:06)

Ještě jsem teda tajně doufala, že si s námi přijde pobrečet i stréc Miloš. Rádi bychom ho určitě všichni viděli. Tímto srdečně zdravíme.

Re: Re: Re: Re: Co k tomu dodat? : (

(Pták, 31. 8. 2021 17:33)

Ahoj kamarádi, ve všem co jste napsali máte pravdu, ale my se v sobotu neloučili jen s účastníky posledního zájezdu, ale se všemi, kteří jste v roce 1978 vstoupili do stojícího kolotoče a aniž bychom se pořádně znali, začali jsme otáčet, nabírat na rychlosti, honem přidávali další sedátka a krásně se nám z toho točila hlava. Samozřejmě, že vlivem jiných kolotočů jsme se točili jinde a jinak, ale ten náš první, dnes už trochu omšelý a pomalý, nás pořád lákal alespoň ke krátkému nasednutí. Musím Jáji ještě připomenout, když jsem vzpomínal a omlouval z pódia Stréca, tleskalo se a stejně se dělo u Knoflíka. Je dobře, že se nehodnotilo co kapela přinášela za trendy. Kouzlo kapely spočívalo v přátelství, v cestičkách, které jsme si vyšlapávaly od srdíčka k srdíčku. Proto se v sobotu bulilo, ale nepohřbívalo. Slzy nám kapaly štěstím, že jsme u toho zázraku mohli být.
A k lavečkám! Nemám manšestráky, rohlíky a hlavně nekrmím.... Na Soboďák přicházím vykoupaný, upravený a pozorně sleduji vycházející jarní dívky až do podzimku. Hodnotím je a známkuji. V zimě sklapnu deník, dám očím odpočinek a těším se na nové jarní dívky, které po zimě určo musí být ještě hezčí a voňavější než minule. A hlavně doufám, že mě tato krásná čumendovka ještě dlouho vydrží.
Přátelé, především bychom měli poděkovat Vesmíru, že toto všechno jsme spolu mohli prožívat a užívat. Konečně Na Kině se můžeme občas sejít jen tak na pokec. Nevím jestli tam pečou kolena? Stani, zjisti možnosti, prosím. Než si dám panáka na závěr těchto písmenek, jásejme, že jsme byli na tom kolotoči pevně zaklesnutí a mohli jsme se přes čtyřicet let pěkně vrtět a točit. S Rudolfem děkujeme za to roztáčení, krásné sobotní dárky a všem Vám tiskneme ruce a posíláme pusinky.

Re: Re: Re: Re: Re: Co k tomu dodat? : (

(Pták, 31. 8. 2021 17:55)

Pochopitelně, je nutné velmi poděkovat i kamarádům muzikantům, kteří ať jiného zaměření a působení v různých kapelách nám toto všechno umožnili a s námi zkoušeli. Mnohdy zkousli čelisti a se sebezapřením babošské písničky hráli, ale na jevišti se vždy odvázali. Byli to zprava klávesák Ivan Sláma, basák Jarda Kolář a bubeník Petr Hercog. Zvuk zachraňoval Josef Mátl. Tomu patří mimořádné poděkování, protože dohodnutý zvukař se na nás den před akcí v.s..l, na požádání jeho jméno dodám.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co k tomu dodat? : (

(Stano, 1. 9. 2021 7:08)

Díky všem Babošům a příznivcům za super chvíle, kdy jsme se mohli během vystoupení vrátit do věku 20+, zahodit svoje starosti, bolesti a nabízet se pozitivní energii prýštici z jeviště.
Dík

Re: Re: Re: Re: Re: Co k tomu dodat? : (

(Standa, 2. 9. 2021 15:29)

Ahoj Ptáku,pečená kolena nejsou problém,už jsou domluvená,ale má to jeden háček, něco za něco,my všichni Babošáci a Nak máme jednu prosbu:udělat další loučení s kapelou Babylon(jelikož jsi to odzpíval na jedničku) a to Mikulášskou u Naka v Réhradě 4 prosince 2021určitě to zvládneš zase na jedničku.My tě v tom nenecháme samotného,to slibujem a slzy štěstí nám potečou znovu.Takže Na Kině na pečených kolenách to společně dohókáme.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co k tomu dodat? : (

(Jája, 2. 9. 2021 21:19)

Jasně - na kolena, na kolena, na kolena jé, jé, jé, a pak na Mikulášskou. To beru.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co k tomu dodat? : (

(Pták, 5. 9. 2021 16:11)

Už klečím a moc prosím, udělejme sezení na úžasném Na Kině a v klidu si vše proberme. Přehlížíte také jednu "drobnost", že jsem Pavlince a našemu synu padesát let utíkal za svými radostmi a je jsem nechával doma se svými starostmi. Nabízím dohodu! Pochutnejme si na dobrotách, které pan Nak dokáže vykouzlit, užívejme se i ze druhé strany mince a těšme se na sebe stále tak, jako bychom se dál točili na onom našem pomyslném kolotoči.
Info pro Standu; vaši naši Gizelu hrála kapela Gibson Brothers pod názvem Que Sera Mi Vida..... a ještě, prosím, přijměte moji omluvu, pokud se nestíhám zapojovat do Vašeho skvělého povídání, ale vše sleduji a moc se ze všeho babylonského dění těším. Ať na kolenou, nebo na stojáka....cha cha

Ahoj kamarádi,

(Pták, 18. 8. 2021 11:35)

včera jsem jel s naší manažerkou vylepovat plakáty. Naštěstí jsme vylepili jen jeden v Bratčicích a vzali jsme to hned na Rajhrad. U restaurace Na Kině jsme s jejím majitelem a zároveň pořadatelem panem Nakem mudrovali co uděláme v případě deště či jasné oblohy. Hraje se pochopitelně za každého počasí, ale drobný zádrhel přece jen nastal. Nemůže se hrát do 02 hod. tak abychom se užili posouváme začátek našeho setkání na 18 hod. Pochopitelně jsme včera měly polepy s 20. hodinou. Takže vše vytisknout znovu a s plakáty vyjedeme zřejmě v neděli. Moc se omlouváme za všechny průtahy, ale vězte, že se na Vás těšíme a v sobotu 28.8. v 18 hod se uvidíme i uslyšíme. Pro přespolní dopravní upozornění. Pro výstavbu kruháču u Úřadu bude lépe přijíždět od Vojkovic a nebo po staré, či od Bratčic.
TĚŠÍME SE NA VÁS V RAJHRADĚ 28.8. JIŽ V 18 HOD

Re: Ahoj kamarádi,

(Jája, 26. 8. 2021 10:56)

Ahoj všichni, tak už sedím po několikáté na těchto stránkách a snažím se něco smysluplného napsat k posledním příspěvkům, ale vůbec mi to nejde. Připadám si, jako bych měla psát nekrolog, nebo smuteční verše na parte. Nějak mě nenapadá nic veselého, ani optimistického. Myslím, že v červenci jsme nějakému konci vůbec nechtěli věřit a mysleli jsme si, že k tomu ve skutečnosti vůbec nedojde. Přes léto už jsme si začali uvědomovat, že zázrak nepřijde. Říká se, že všechno jednou končí, ale to, že by Baboši mohli někdy doopravdy končit mě NIKDY nenapadlo. Píše se mi to všechno strašně těžko a omlouvám se, že sem nedokážu dostat ani jednu optimistickou větu. Těším se na vás na všechny a zároveň mě děsí to loučení. Věřím, že se budeme potkávat a najdeme si na sebe čas i v této blbé době, ale představa, že už to nikdy nebude "TO" je pro mě zatím absolutně nepřijatelná. Tolik jste nám toho dali, tolikrát nám zvedli náladu, toho těšení co jsme zažili, ať před zábavami, nebo na nich..... Byl to nádherně prožitý čas a máme spoustu zážitků. A ani nemluvím o tom pocitu sounáležitosti, který se jen těžko popisuje a musí se prožít. Prosté "DĚKUJEME" určitě nestačí za to všechno, co jsme s vámi prožili a zažili. Měla bych toho napsat ještě mnohem víc, ale nevím, jestli tuhle truchlohru bude vůbec někdo chtít číst. A já se z tohle hnutí mysli asi teď jen tak nevymaním, takže bude chybět i pointa. Mějte se všichni moc hezky a buďte hóóóóóódně zdraví.

Re: Re: Ahoj kamarádi,

(Standa, 26. 8. 2021 11:31)

Jáji,nejen že se Ti to strašně těžko píše,ale se to i strašně těžko čte,když máš oči plné slz o tom loučení.V sobotu budeme mít rozzářené oči,až se zase všichni uvidíme a potkáme v Réhradě na BABYLONECH.Tak se na to moc těším.

Život tropí hlouposti a my v nich lítáme.

(Pták, 9. 8. 2021 16:11)

Domníval jsem se, že poslední zábava a vše co s tím souvisí proběhne v klidu a pohodě, ale vždy se něco najde s čím nepočítáte. Naštěstí kapela Babylon má tolik přejících lidí a s nimi i pomocných rukou, že nás nenechají, obzvlášť při posledním loučení, ve štychu. Tak tedy co z předchozích informací zůstalo; hrát budeme 28.8. 2021, derniéra začne ve 20 hod. a místo konání zůstává město Rajhrad, za což děkujeme. Omlouvám se Sokolům, že jsme jejich prostory nemohli přijmout, což není jejich chybou. Pomocná ruka přišla, jak jinak, od majitele restaurace Na Kině. Víte, po více než čtyřiceti letech, sem, do těchto míst a jeho širokého okolí prostě patříme. že těch míst bylo a proto se chceme loučit zde !!!!!! Namátkou patříme i do Troskotovic, Jiřic, Branišovic, Vedrovic, Ledcí, Ořechova, Malešek, Přísnotic, Blučiny, Cvrčovic, Hrušovan, Vojkovic, Židlochovic a právě i do města Rajhradu. A všude jsme řvali Chytila mu malýho, Severní pól, Šaty na bál, Sirius a nebo jsme šeptali Návštěvu. Za ta dlouhá léta jsme společně prožívali naše radosti i strasti, svatby i rozchody, zrození i tragedie. Pamatujte, známe se více než čtyřicet let. To všechno společné nezpůsobil pouze Babylon, byli jste to VY VŠICHNI, NĚKOLIK SET PŘÁTEL. A to není málo. Moc Vám za všechny radosti i prohry děkujeme. ALE, ŽE TO UTEKLO???

Nikdy neříkej nikdy

(Pták, 8. 7. 2021 17:42)

Ahoj kamarádi, s chutí jsem si přečetl naše dva spisovatele, kteří komentovali spoustu let co na babošských zábavách vídali za povedené kumprštykle. Tento výraz je od Stréca a nic jiného lépe nedokáže vyjádřit podivné jevy na našich zábavách.
Nicméně, za celou kapelu vám oběma a mnohým dalším věrným fandům děkuji za mnohaletou přízeň a dlouhé přátelství. Především Vaše kamarádství mně umožňuje psát tyto řádky. Po první sadě v Žabčicích bylo jasné, že hlasivky budou vzdorovat. Celý večer jsem při zpívání přemýšlel jak na ně, nechodil za vámi na kus řeči /hovor je horší než zpívání/ a prosil Vesmír ať mně nechá zábavu dozpívat. Jenže toto není řešení a tak od Žabčic přemýšlím co se mnou. Je pouze jediné rozhodnutí a to letos dozpívat slíbené, tzn. 14.8. Rouchovany s Old Arcus a velké loučení 28.8. v Rajhradě. Ono se totiž nedá předpokládat, že za rok na tom budu s hlasem lépe a je nutné odcházet se vztyčenou hlavou než být k smíchu. On mě totiž v Žabčicíích zachránil zvukař Jirka Jelínek, který se po celý večer věnoval mému odposlechu a dával mně hlas přesně jak jsem potřeboval. Ale za rok ani tato péče nebude stačit.
Nicméně: VŠECHNY DLOUHÉ ROKY S VÁMI, BABOŠAMA A S ARCUSAMA BYLY PŘENÁDHERNÉ. MUSÍM PODĚKOVAT I MIRKOVI SEXOVI GLÖCKNEROVI ZA ZAČÁTKY V ROCE 1974 V HRUŠOVANECH A VŠEM ZÁZRAČNÝM A NÁDHERNÝM LIDEM, SE KTERÝMI JSEM JSEM SE NA TÉ DLOUHÉ CESTĚ POTKÁVAL. NEJVĚTŠÍ OBDIV PATŘÍ MÉ KOUZELNÉ ŽENĚ PAVLINCE, KTERÁ VŠE SNÁŠELA A MÉMU SYNU MARTINKOVI, KTERÉHO JSEM OŠIDIL O TATÍNKA.
Ale nebojte, určitě se někdy potkáme, ale již nebudu na jevišti. Moc a moc vám kamarádům i kapelám za vše děkuji
VÁŠ JAROMÍR PTÁK RŮŽEK

Re: Nikdy neříkej nikdy

(Stan, 8. 7. 2021 20:06)

Kdo nedělá nic pro druhé nedělá nic pro sebe Goete
Ptáku, přestaň lamentovat, naladils pozitivně stovku věrných a to ti je málo ?

Re: Re: Nikdy neříkej nikdy

(Pták, 9. 7. 2021 15:58)

To je špatně pochopeno. Vůbec nelamentuji. Naprosto jsem se otevřel všem přátelům a snažil jsem se vysvětlit, že neutíkám, ale s věkem nic nenadělám. To je vše..... Domnívám se, že za ta dlouhá a krásná léta se dostatečně známe a museli jsme vědět, že konec této zábavy jednou přijde. A nebo jsem měl zmizet bez rozloučení jako smrad? To si nezasloužíte vy, ale ani já....

Žabčice

(Jája, 3. 7. 2021 2:30)

Ahoj všichni. Vzhledem k tomu, že za pár hodin vstávám a odjíždím na chatu, tak musím psát rychle, stručně a věcně, abych ještě něco naspala a nevím, jestli mi to půjde. Právě jsem dorazila ze zábavy a ještě jsem si neutřídila myšlenky. Takže, kdo tam byl, tak ví, že to bylo hodně žůžo, repertoár super a zážitky krásný. Rozjásaný tančící dav nepotřebuje komentář. Ale Ptáku, co ty pohřební řeči? Já vím, že realitu člověk neodkecá a momentálně bych řekla, že u každé písničky člověk cítí trochu té nostalgie, ale pro mě tam bylo daleko víc toho krásnýho, veselýho a rozjásanýho. Jak jsi psal v jednom z předchozích příspěvků, že si spolu poplačem, tak dneska večer se mi plakat vůbec nechtělo, protože to bylo všechno veselý, radostný a moc milý. Písničky, muzikanti, kamarádi, známí, to byla jen samá pozitivní energie, až teď na mě ten smutek teprve dolíhá. Chtělo by to halt nějaký to vaše CD, abychom se mohli sejít opět v plném počtu, pouštět si vaše písničky, poděkovat tam nahoru a užívat si atmosféru dokud to půjde. Budu končit, protože mě opět čekají ty hydranty, autobusy a semafory, než se tenhle text odešle, a to není jenom tak. Moc děkuji oběma stranám - těm na jevišti i těm na parketu za úžasný večer. Doufám, že to má hlavu a patu, protože už trošku spím. Dobrou noc.

Re: Žabčice

(Standa, 3. 7. 2021 8:35)

Tak Ti to Jáji nedalo,abys mohla v klidu odjet na dovču a hned za tepla jsi napsala pěkných a milých písmenek,máš to v srdíčku.Ano,potkali jsme se po tak dlouhé a blbé době,jak moc jsme se na Ptáka a Baboše těšili!!Ta energie co z nich čišila jsme jim okamžitě vraceli.No a Ti skalní příznivci nezklamali a byli tam.
Takže,velká spokojenost,že se můžem zase setkávat a užívat si to!!Jarku a Baboši Děkujeme a v Réhradě za sokecem se zase potkáme.Jáji a Stanovi přeji klidnou dovču.

Ahoj kamarádi,

(Pták, 2. 7. 2021 15:57)

ten plac v ŽABČICÍCH za Sokolovnou je tak veliký, že se tam vejdou i neopíchaní, ale s rouškou a rozestupem.
Ahoj večer se uvidíme


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66

následující »