Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzkazník

 

Milí babylonští přátelé,

zde máte ten správný prostor pro Vaše zvídavé otázky, nápady a připomínky, ale i pro obyčejně neobyčejné povídání....

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Vánoce a rok 2018

(Jája, 31. 12. 2017 21:22)

Na konci každého roku přejeme všem přátelům a známým hodně zdraví a všechno nejlepší. A já to trošku změním a budu si přát i něco pro sebe. Já bych si od toho roku 2018 přála co nejvíc babošáckých setkávání. Stačí se na zábavě podívat po sále, kolik lidí se s vámi cítí úžasně. Je to pro nás prostě super a moc vás potřebujeme. Takže se budeme moc těšit na tu vaši čtyřicítku, nebudeme vůbec brát vážně řeči o nějakém posledním roce a popřejeme si vzájemně do toho příštího roku hodně, ale hodně a hodně zdraví a pak taky hodně štěstí a budeme všichni VĚŘIT, že se nám to splní. Co bysme bez sebe sakriš dělali? To mám jako doma štrikovat ponožky? Chudák, kdo by je nosil. Tak vám přeju do nového roku nejen to tolik důležité zdraví, ale taky spoustu optimismu, přehršel (stará česká jednotka objemu) společně prožitého času a ještě hodně babošáckých zábav. Jarkové, Milošové, Standové, Luboši, Rudo, Miluško, Mirko, Pavlínko, Hanko, Zuzko, Jano, Evo, Pavle, Marcelo, Věrko, Vraťo, Jano, Kájo, další Jano, Renčo, Honzo, Maruško, Libo, Vlasto a další a další věrní, řekněte mně, kde bysme si asi tak krásně vzájemně dobíjeli baterky?

Re: Re: Re: Vánoce a rok 2018

(Pták, 1. 1. 2018 18:19)

Doprčic, ještě jsem rozbrnkaný a rozbrečený z rodinných filmů a Jája se vytasí s takovým kalibrem. Zítra jdu na oční, ať mně dají rozplizlé vidění opět do pucu....
Máme pro Vás, všechny naše věrné, překvapení. 27. ledna nastoupí Baboši v Rajhradě rozšířeni o trvalou posilu - klávesáka. To není ovšem pouze jedno překvapení. Vězte všichni vy, kteří jste se v minulém roce nevešli do přeplněného Na Kině, budou letos tyto prostory rozšířené o přilehlou restauraci. Setkáte se opět i se skupinou Old Arcus. Co by Vám mělo toto spojení přinést? Kratší přestávky a větší nasazení.
Babyloni a Old Arcusové se na Vás těší a vzkazují Vám. Dodržujte životosprávu, ať si nás dosytosti užijete....chi chi chi...
27.1. HURÁ NA RAJHRAD
Krásný rok 2018, plný štěstí a zábavy Vám přejí Babyloni.
P.S.
Jáji, pokud bychom měli hrát i v dalších letech, tak si to vyřiď s Pavlinkou. 44 roků se těší, že si mě bude doma užívat.

Re: Re: Re: Re: Vánoce a rok 2018

(Jája, 2. 1. 2018 14:59)

Jarku, myslím, že z toho děláš příliš velkou vědu. Já jsem to měla promyšlené za chvilku. Prostě přestanete s Pavlínkou chodit do práce, budete vždycky celý týden od rána do večera spolu, abyste se užili a pak už nebude problém se urvat na nějakou tu zábavu. Pokud byste se doma nudili, tak na internetu je spousta nabídek domácí práce, např. montáž propisovaček nebo nadepisování obálek. Kdybyste chtěli být přece jen víc mezi lidmi, dá se sehnat brigáda, která probíhá na ulici o průzkumu veřejného mínění na cokoliv. A navíc mně řekni, kde bysme se s Pavlínkou jinde viděli (my všichni), když ne na zábavách?
Myslím, žes oční dneska rozchodil, jsou tam takové fronty, žes určitě zjistil, žes prohlídl a že se to spraví samo. A děkuju za optimistický příspěvek, myslím, že bečet můžem až to už fakt dál nepůjde. Zatím nás čekají světlé zítřky, podle těch dobrých zpráv. A životosprávu bych tak nepřeháněla, protože 6 hodin vytrvalého zpěvu a tance každý měsíc se musí projevit i na kondičce. Navíc veselá mysl půl zdraví. Jak můžu mít veselou mysl bez kusu masa, chleba se sádlem, pečené kačeny, bůčku, uzeného a nějaké té jitrnice? A proložit to Babošama s Arcusama a jsem v ráji.

Re: Re: Re: Re: Re: Vánoce a rok 2018

(Pták, 2. 1. 2018 18:07)

Jáji, dostala jsi mě.....
Začínají se naplno domlouvat termíny zábav a myslím, že fandové obou kapel budou uspokojeni. Navíc jsem přesvědčený, že se naučíte navzájem navštěvovat i tam, kam by se Vám dřív nechtělo. Vezměte si to tak; do běžného auta se vejde pět lidí a když každý dá pade, což je přijatelný peníz a přijede čtyřicet aut, tak je plný sál a zážitek na celý život. A to do toho nepočítám autobusy.
Příští týden začneme odtajňovat termíny!!!!!!!!!
PRVNÍ JE RAJHRAD

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vánoce a rok 2018

(Jája, 3. 1. 2018 18:03)

Tak a když už to dostalo optimističtější nádech, tak jedna historka ze života. Byla jsem na kremaci jednomu známému a když došlo na zpěv, tak zazněla známá kremační píseň od Petra Spáleného, bohužel, zazpívaná zaměstnancem krematoria, nikoliv bardem samým. Pohoršovala jsem se nad tím před mou sestrou Zuzkou a vyslovila přání, že já bych tam chtěla každopádně nějakou písničku od Babošů a že bych chtěla vědět, jak se to vlastně realizuje podle nynějších zákonů. Má drahá sestra mě uklidnila, protože říká: "Neboj, on Ti tam Jarek určitě něco zazpívá."

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vánoce a rok 2018

(Standa, 3. 1. 2018 19:22)

Holky ta Vaše historka mě potěšila a rozesmála,už by měl Jarek trénovat,aby nám Všem zvládl zazpívat.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vánoce a rok 2018

(Jája, 4. 1. 2018 8:38)

Tak to je dobrý, hlavně si musíme namyslet, kterou kdo chceme. Není to jednoduchý ten výběr. :)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vánoce a rok 2018

(Pták, 6. 1. 2018 12:33)

...... tak to je výborný začátek do nového roku, řechtal jsem se jako kůň,..... až jsem se za břicho popadal. Fakt je, že se zpěvem musím okamžitě skončit, přísně dodržovat životosprávu, opečovávat hlasivky aby se stařecky nechvěl hlas atd........ Vám totiž uniká maličkost, jste výrazně mladší než já......
No kurňa, to je debata...... chi chi chi

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vánoce a rok 2018

(Pták, 13. 1. 2018 11:55)

..... a nedá pokoj a nedá pokoj..... Jáji víš co? Necháme tu debatu do Rajhradu.....

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vánoce a rok 2018

(Jája, 11. 1. 2018 18:02)

Teda, nechápu, co je k smíchu na tom, že nevím, KTEROU mně zazpíváš na kremaci? :) Tolik krásných a člověk si nemůže vybrat. Nemůžeš, kurňa, pomoct?
Hlavně bys měl zjistit o kolik OSA obere pozůstalé. Můžou do toho vůbec kecat? A když si vyberu krematorium seš ochotnej se nechat kvůli mně externě zaměstnat, kdyby něco? Třeba brigádně?

Smolín

(Jája, 3. 12. 2017 15:59)

Ahoj všichni, vynechám infantilní úvod, jako např.: "Děcka, to byla pecka" atp. a přejdu rovnou k věci. Někteří z nás ani nevěděli do čeho včera jdou a čekalo je trochu překvapení v samotném průběhu večera, kdy nejdřív odehráli první polovinu zábavy členové skupiny Old Arcus, pak přišli na řadu Baboši. Ti svědomití, uvědomělí a zodpovědní návštěvníci (myslím hlavně sebe) si udělali čas, věnovali se předem přípravě a studiu a pustili si před návštěvou zábavy několik písniček od Arcusů na Jůtube. Takto zjistili, že některé písničky už Baboši dávno hrají, tudíž není důvod k obavám a ke strachu. Navíc to všechno z pódia jistil Jarek, který celou zábavu perfektně odzpíval a přechod na nové schéma nám, ustrašeným nováčkům, značně zjednodušil. Na závěr bych chtěla pokárat ty méně zodpovědné, např. manžele Bednářovi, kteří jsou s tvorbou a činností Old Arcus seznámeni již delší dobu a mohli tápajícím kamarádům usnadnit včerejší večer. Miluško, omlouvám se, ale je snad jasné, že před
babošáckou zábavou se člověk musí snažit minimálně týden nevycházet z domu, v případě nutnosti i odpočívat a ležet, aby něco nechytl a mohl podpořit svoji milovanou kapelu a zasvětit i věrné kamarády. Navíc chřipka je věc, která se dá snadno vytancovat, přepit a přezpívat, tak není třeba se na ni vymlouvat. Děvečko, to jen pro příště!
Kluci a vám moooooooc děkujem za další krásný, intenzivně protančený a prozpívaný večer. Tam u vás vzniká ten zvláštní jev, že byť vzájemně ze sebe čerpáme energii, tak jí neubývá, ale přibývá. (Nedalo by se s tím topit, nebo tak?)

Re: Smolín

(Pták, 5. 12. 2017 19:36)

Ahoj Jáji, chodím kolem Tvých písmenek, koukám na ně a přemýšlím, jak je doplnit. Nejde to. Stala jsi se dokonalou mluvčí, nebo spíše popisovatelkou obou kapel. Když se v Baboších rozhodlo hrát max tři hoďky, v podstatě jediná možnost byla, pokud bychom nechtěli neustále někoho hledat a našim přátelům chystat mnohdy nemilá překvapení, oslovit kapelu, se kterou bychom se navzájem doplňovali. Díky neplánovaným událostem se vše oboustranně urychlilo a teď se pokoušíme oba tábory našich fanoušků přesvědčit, že toto je pro ně to nejlepší co je mohlo potkat. No, nevím jak to vnitřně přijímají zúčastnění muzikanti, ale já si to opravdu užívám. Spoluzakládal jsem Babylony a když jsem své Pavlince v roce 1988 svatosvatě slíbil, že s halekáním jsem zkončil, podali čertovskou ruku Arcusové. S nimi dvouletá pekelná jízda dopilovávala písničky s mými texty, které jsem přinesl k Arcusům od Babošů a pomáhala rodit v šíleném tempu nové, které okamžitě zabíraly. Vše bylo umocněno dobou plnou změn a nadšení. Mnoho těchto písniček se hraje do dnes a vlastně ony vytvářejí most mezi oběma kapelami a doufám, že i mezi fanoušky. Co dodat? Zestárli jsme /tím nechci říct že zmoudřeli/ a nevíme co bude zítra. Co mohu říct za sebe, je fakt, že si tento stav užívám se vším co přináší. Pochopitelně jsem vděčný VESMÍRU, ŽE TO TAK ZAONAČIL a že na své pozemské pouti poznávám nové přátele a sundávám pavučiny ze vzpomínek velmi vzdálených. Užívám si přítomnost a jsem za ni vděčný.
Vše co nyní píši je pouze můj názor, ostatně jako vždy. Mám Vás přátelé a kamarádi rád a je úžasné se s Vámi stále potkávat. Pavlinka si mezi Vámi našla také svá hnízda a tak nemusí vysedávat doma samotná. Oba ale máme společné přání. Na začátku mého staronového muzicírování nás mezi sebe velice srdečně vtáhla skupina nádherných hrušovansko - žabčičských přátel. A nyní si s Pavlinkou moc přejeme, aby ta skvělá partička k sobě opět našla cestičku tak jak před nedávnem.
No myslím, že vše důležité jsem ze sebe vysypal a těším se na Vás na všechny v sobotu v Dukovanech a nebo 27.1. 2018 v Rajhradě Na Kině........

Re: Re: Smolín

(Jája, 6. 12. 2017 17:11)

Ahoj, prý nejde doplnit to, co píšu a dodá takovou paletu krásných slov. A není divu. Básník a textař se nezapře. Nejsem moc sama doma, ale když se mi to povede, tak tady frčí z "Jůtůbka" babošácké písničky. Ale kdo tam chodí, tak ví, že písničky, které zpívají Baboši jsou tam i od Arcusů. Třeba Severní pól, Nováčci v armádě a můj milovaný Sírius. Kluci, vy nás prostě nemůžete zklamat. Jarku a zmoudřeli jsme aspoň v tom, že víme, že nejme nesmrtelní. Kdo neví, co Stréc všechno absolvoval, nepozná z jeho zpěvu a hraní, že za bubny nesedí dvacetileté borec. Taková se od tam valí energie. A je pravda, že na whisky plnej džbán už si dávno, dávno netroufám, ale slyšet Jarka Maška tuhle písničku zpívat, mě naplňuje pochybnostmi, jestli bych si ten džbán nedala. Mimochodem, Greenhorni se můžou jít s touhle písničkou zahrabat, nic proti nim. Taky Prodavač peří byl pro nás novinkou, dneska ho milujem. A co si budem povídat, kdo táhne fanynky víc, než kytarista? Já jsem skončila u Dajány, Ruda s Lubošem a Jarkem to naštěstí dotáhli dál (Lubošku, už nehubni, nebo se ztratíš a co my tady?). A proto to může všechno tak krásně fungovat, souznít a naplňovat nás všechny. A pořád se najdou slova, která jsou o vděčnosti, sounáležitosti, kamarádství, empatii... Navíc já osobně oceňuju to, co si mnohé návštěvnice mikulášské zábavy vůbec neuvědomují. Žádné čokoládičky, čokoládoví Mikuláši, čerti, perníčky, atd. Poctivá, šestihodinová porce čistého, nefalšovaného tance, což obnáší minimálně kilo dolů. Ale na druhou stranu je fajn, že na vás kluci, můžem klidně i tlustý.

Re: Re: Re: Smolín

(Pták, 16. 12. 2017 16:52)

.....heleď kecko, začnu oprašovat kytaru, než mně sbalí naši kytaristé všechny sbalitelné dívky..... nevěděl jsem Jáji, že Tě kytara tak dostává.....

Smolín 2.12.

(Pták, 28. 11. 2017 14:41)

Ahoj kamarádi, 2.12. se můžeme sejít ve Smolíně společně s Old Arcus.
Chci poděkovat třem srdíčkům z Hrušovan za skvělou podporu v Mikulovicích. Tyto krásné fanynky najdete ve fotoalbu pod číslem obrázku 19. Ještě jednou moc děkujeme.....

...a jedeme dál

(Zdeňka - web, 7. 11. 2017 1:27)

Naši milí kamarádi a přátelé,
omlouvám se za delší odmlku, která byla způsobena organizačními trampotami.
Nyní jsme zpět a máme pro Vás pár novinek.
Tak ta první se týká času vystupování, který se krátí na poloviční, tz. cca 3 hodiny. Ale nebojte se, o muziku rozhodně nepřijdete. Ba naopak, večer bude pro Vás barevnější. Hledali jsme k sobě partičku lidí, která má podobné hudební cítění. A hlavně: nemalá část z Vás tuto kapelu osobně zná, stejně jako jejich písničky! Ano, jde o OLD ARCUS. Mnozí si toto spojení pamatujete již ze srpna 2013 v Troskotovicích, či z prosince v Nosislavi. Letos si poprvé společně zahrajeme ve Smolíně u Švejka a to v sobotu 2. 12. od osmé večer na Mikulášské. Rovným dílem, po třech hodinách. Pokud vše dopadne podle našich společných představ, budeme se s OLD ARCUSem vzájemně doprovázet celý příští, pro nás Baboše - SLAVNOSTNÍ rok.
Přátelé, ještě musím prozradit, že Jarek zpívá v obou kapelách!!! ...tak si opravdu myslím, že se nikdo nudit rozhodně nebudete!!! :)

Kamarádi, ještě tu mám info pro ty, kdož již jsou, či uvažují být - SPONZORY BABYLONU 2018.
Termín uzavírky se již blíží /15.11./ Prosím pokud máte nové logo, nebo potřebujete bližší informace, obraťte se na mě přes mail. Čas letí a nejen slavnostní plakáty musí do tisku :)
babosi@seznam.cz

Snad jsem na nic nezapomněla....přátelé, letos bude Mikulášská o pár dní dříve a na jiném místě!...tak prosím o informování i těch kamarádů, kteří nechodí na stránky....a hlavně si nezapomeňte včas vyleštit růžky, vyprášit ocásek a načechrat křidélka :)
Ahoj 2.12. U Švejka!
Zdeňka

Re: ...a jedeme dál

(Standa, 7. 11. 2017 8:58)

Zdenko, tos nás moc potěšila,už se na to těšíme.

Re: ...a jedeme dál

(Pták, 8. 11. 2017 10:23)

Ahoj přátelé, po delší pauze se k Vám budou valit již jen samé dobré zprávy. Celé soukolí se pohnulo; včera proběhla zkouška Old Arcus na sobotní společné vystoupení s Turbem v Miroslavi a příští týden rozjíždí svoje zkoušky Babylon. Termíny, kdy uvidíte řádit obě kapely ve společném večeru Vám napíše manažerka Zdeňka. Příští rok, kdy Baboši budou průběžně slavit čtyřicet let svého trvání nás budete vidět vystupovat společně.
Proč právě společně Babylon s o něco starším Old Arcusem? Vesmír tak rozhodl, protože naše spojení má svoji logiku. Muzikanti obou kapel se dlouhá léta znají, v kapelách prolínají a já například znám Františka Růžičku, vynikajícího zvukaře Arcusů, od roku 1969 kdy měl v Brně svůj rockový klub.
A ještě něco musím prásknout. Já osobně se těším na lednové společné vystoupení v Na Kině v Rajhradě. Termín se upřesňuje, ale pro mě minulé vystoupení bylo TOP v letošní sezoně.
Tak co babyloňáci a arcusáci, máte z nás radost????
MY Z VÁS VELKOU A TĚŠÍME SE NA VÁS!!!!

Re: Re: ...a jedeme dál

(Standa, 8. 11. 2017 10:52)

Jarku ano,máme z Vás radost,už aby to bylo!

Re: Re: ...a jedeme dál

(Jája, 14. 11. 2017 6:12)

Ahoj děcka, tak jsem sem nahlížela skoro každej den a nic. A sotva člověk poleví, tak se dějou věci! Je potřeba zase provětrat faldy, ta přestávka byla moc dlouhá a absťák se zvětšuje. Kluci, moc děkujem. Je nám po vás smutno.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69

následující »