Jdi na obsah Jdi na menu
 


Troška z historie

Skupina Babylon začala formovat svoje řady a uspořádávat myšlenky, okolo roku 1976 v kavárenské kapele REX.

 

rex2.jpg

 

V této formaci hráli: Rudolf Keprta - kytara, Miloš Stréc Svoboda - bicí, Rosťa Komosný - klávesy a Jaromír Pták Růžek - zpěv. Sestavu doplnil Zdeněk Knofla Jurnečka - basa, který byl 
vynikajícím muzikantem a vyhlášeným stavitelem mixážních půltů, zesilovačů a všeho ostatního,co se nedalo koupit a bez čeho se nemohlo hrát.
Zásadní schůzka proběhla počátkem roku 1978, kdy jsme v ložnici panelového domu v Bohunicích na Arménské, dokončovali mudrování okolo kapely a dohodnul se její název BABYLON.

Proč Babylon? Protože nám na samém začátku vzniku skupiny bylo jasné, že nebudeme žánrově zcela vyhraněná kapela a budeme hrát to, co se bude líbit především lidem a pochopitelně i nám muzikantům. Což znamenalo,že Babylonskou změť jazyků přeneseme do hudby.

Až s odstupem času se ukázalo, jak to bylo prozíravé 
rozhodnutí.
Se vznikem kapely za totáče bylo zapotřebí spousta úkonů jako určení kapelníka, zabezpečení zřizovatele / firmy nebo organizace jako SSM atp./ a pochopitelně zajistit aparaturu i zkušebnu. Protože jsme měli v Hrušovanech u Brna kontakty na spoustu krásných lidí, získali jsme zde skvělé zázemí.
A tak se stalo, že v roce 1978 Rudolf, Stréc, Rosťa, Pták a Knofla oživili Babylon a začali se dělit s mnoha a mnoha přáteli o pátky, soboty a neděle.

 

3-toto-je-babylon-1984.jpg

 

 Každý příběh má svůj konec a někdy i pokračování.
V roce 2012 skupina Vebra Band oslovila Stréca a Ptáka, zda by si nechtěli s nimi zahrát pár písniček z repecu původních Babylonů. Slovo dalo slovo a odehráli jsme společně několik vydařených vystoupení.

  

babylon---23-.jpg

 

Jenže červíček pokušení začal hlodat a my si pohrávali s myšlenkou, zda oprášit vzpomínky, či je nechat spát.
Dnes již víte, jak vše dopadlo a stáváte se svědky znovuzrození skupiny BABYLON.
Protože nás navždy opustil vynikající kamarád Zdeněk Knofla Jurnečka a naše pokusy s nahráváním dalších nástrojů byly časově náročné, dostalo se nám nápovědy, určitě od Knoflíka, abychom oslovili Luboše Padrty, muzikanta z Vebra Bandu.
Ti dva hoši se totiž dlouho a dobře znali, takže zcela jistě vše zařídil náš milý Knofla.

 

babylon---10-.jpg


Co dál? Těžko říct! Rozhodně si neděláme ambice s někým soupeřit, usilovně zkoušet a vymýšlet kumprštykle /použito ze slovníku M.S.S./. 
Neuvěřitelně nás baví, že se s námi bavíte, že během večera i splkneme a kocháme se tím, jak jsme po těch dlouhých letech uvnitř krásní a ženská část fanynek rozhodně i z venku.
Přejme si, ať se ve zdraví ještě dlouho potkáváme a naše občasné společné večery jsou vzpruhou ve dnech, kdy nám není úplně nejlíp.

 

babylon.jpg

 

 Těšíme se na Vás.....Váš BABYLON.

 

...něco málo fotek z let dávno minulých :)