Jdi na obsah Jdi na menu
 


Strécovo mudrování

26. 5. 2014

Milí přátelé,

dlouho jsem přemýšlela, jak se s Vámi všemi podělit o skvělé Strécovy myšlenky. Napadl mě  Vzkazník....ale tam by písmenka brzy zapadla mezi ostatní, což by pro nás - nenasytné čtenáře, byla ohromná škoda....

Proto jsem pro Stréca vymyslela tento prostor, kde může vědecky bádat a filozoficky mudrovat a my budeme mít jeho myšlenky kdykoliv "po ruce" :)

Úplně na úvod pro ty, kteří neví, ale rádi by věděli :) 

Titul STRÉC - TETINA

Možná jste se už někdy setkali ve všednodenní praxi s titulární zkratkou MUStr. nebo MUTr., aniž by to vzbudilo vaši pozornost či dokonce snahu dopátrat se jejich významu. Většinou totiž navozují dojem něčeho, co by mohlo souviset s lékařskými disciplinami - jenže, upozorněme, není tomu tak, až snad na známý fakt, že hudba může léčit. Neboť obě vyjadřují, že jde o jedince, kteří jsou absolventy VELKOMORAVSKÉ UNIVERZITY
STRÉCOVSKO-TETINSKÉ
......
více se dozvíte po kliknutí na odkaz.

 

strecovina1.jpg

  

017a.jpg

 

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

 

Z fotoalba 7.4.2014

Ahoooj. 

Když jsem byl vyzván, abych vzpomněl Blučinu, tak se pokusím shrnout poslední vystoupení skupiny BABYLON, před 20 léty, v naší srdeční štaci, v Blučině.

Bylo to již po prvním rozpadu kapely a jímala mě touha zopakovati si některé nacvičené maisterštichy v původní sestavě BABYLONU. Ale co byla ještě větší touha, setkat se s úžasnými lidmi z Blučiny a jejího okolí. 

Přípravu tohoto vystoupení jsem pojal trošku neobvykle. Navštívil jsem Indického vědmu a jemu jsem se svěřil se svým plánem. Skleněná koule v ruce, na rameni kocour, oči v sloup a pravil: "Vážený pane, jediná možnost je 15.8. 1994". Poděkoval jsem a odešel. 

Vše se začalo odvíjet k jedinému dni. 15.srpnu. Po různých peripetiích se ale vše připravilo.

Nastal den D. Odpoledne jsem přijel autem s př.vozíkem na místo, vyložil pódium pro bicí nástroje a poté je samé. Bylo kolem 16.hodiny. Začalo mírně poprchávat, vzápětí udeřil i hrom a z nebes se začala lít voda, aby soutěžila s mým pláčem, kdo více vody ze sebe vytlačí. Mezi hromy se ozývaly nadávky směrem k Brnu a vědmovi.

Ale přátelé pozor!!!!

V 17 hodin se vyčistilo nebe. Voda spadlá na zem téměř zázrakem vyschla a jako živou vodou se začaly vztyčovat stánky s občerstvením.

Řidič kamionu dopravil v té době jedno z nejlepších,či snad nejlepší zvukové zařízení v České republice. Na tento agregát hrály kapely Elán,Team atd....Zvukaři Vilda Gazda, Afrik a Jirka Kostelecký, udělali tak úžasný zvuk v amfiteatru, že si ho pochvalovali i v okolních vesnicích.

Začala produkce i první problémy. Je třeba říct, že takové problémy, by dnes všichni kapelníci, brali všemi deseti. To jen tak okolo. Bylo málo připravených vstupenek. Muselo se pro nové bloky. Občerstvitelé odjížděli pro další sudy s pivem a fernetem.
Nálada gradovala. Zase po dlouhé době jsem poznal, jak houstne atmosféra. Všem bych přál, aby vás to někdy potkalo. Hrálo se jako o život. Thin Lizzy střídal Springsteen a další.  Nezapomenutelné zpěvy auditoria Ptákových úžasných textů. Vše jak jsme vídávali na dovezených DVD.

Byli jsme vyčerpaní a šťastní. Myslím, že jsme nebyli sami. Viděl jsem to i na lidech. To byla ta největší odměna za tento večer. 

Do dnešního dne věřím, že kdyby se hrálo 14.8. nebo 16.8., tak by tu dnes nebylo o čem psát. 

Všechny vás zdravím a budeme pro vás připravovat různé večery, kdy se budeme vzájemně bavit a určo budeme mít pro každého něco. 

Váš Stréc Miloš

 

 

26. 5. 2014

Ahoooj přátelé.

Myslím si, že když řeknu : "Ať seš v Praze nebo Brně, všude musíš opatrně", jsem nic nepokazil, protože to není proti nikomu a ničemu.

Jako zahájení zpravodajského komentáře sice nic moc, ale držme se toho přátelé.

Mám nutkání, ba dokonce povinnost Vám sdělit, že již dlouhou dobu jsem měl v hlavě nějaké postřehy a úlomkovité vzpomínky s posledním setkáním s vědmou z Indie. 

Ta legendární návštěva u něj před 20. léty, totiž prozradila i něco víc.

Matně si vzpomínám na jeho slova o ztepilém mladíkovi v krátkých kalhotách jež má zvláštní moc. Co si oblékne, tak může způsobit sněžnou slepotu.

Vážení přátelé, dámy i Vás ty kalhoty okouzlily a tak jste je viděli bíle. Zkrátka kouzelné kalhoty. Nevím proč, ale teď mě ty kalhoty připomněly píseň Hanky Zagorové "Vklouzlo do mě kouzlo".

Pak si vzpomínám, že něco zmínil o nějakým Zemanovi, že muzika bude upadat, že lidi budou kvůli penězům dělat cokoli.

No, odvážil jsem se a řekl si, že navštívím tohoto vědmu po dvaceti letech podruhé. Přátelé, jaké bylo zklamání, když v jeho bývalém příbytku sídlí společnost pro transponování hymen pro mutující mladíky zvláštních škol.

Po dalším pátrání jsem narazil na jeho stopu v Řecku, kde měl působit na úřadu vlády a záhy se objevil kdesi na Ukrajině. Doufám, že jej ještě někdy spatřím a zahledíme se do hvězd a vše Vám sdělím prostřednictvím kapely Babylon.

Již teď můžete dostat první ochutnávky v Kosmoptákovi, u jeho kamaráda Džingischána a jeho Gisely.

 Na závěr mám přece jen dobrou zprávu.

Ten ztepilý chlapík ty kouzelné kraťasy ještě má. A moje drzost nezná mezí a požádám ho, aby  je věnoval do dražby. Udělali bychom si v Blučině takovou Sotheby dražbu. Co kdo přinese (zajímavá věc) bude se dražit. Ano přátelé i alkoholické nápoje. Tak to byl takový nápad.

Přidejte se. Dělejme si pohodu. Buďme skvělí.

S pozdravem stréca rechtora prof.Zavadila:"vzhůru dolů".

AHOOJ. Těším se. Stréc Miloš.

 

 24. 8. 2014

 

Ještě k Blučině, aneb co jste ješte nevěděli.

Vážení Kamarádi!
Tak já se taky přidám se svoji troškou do mlýna. Chtěl bych trošičku popsat naše přípravy na vystoupení v Blučině. Jelikož si nepamatuji co jsem měl včera k obědu, vzpomínání na přípravy k Blučině bude asi heroický výkon.

Nicméně po dlouhém jednání s Láďou Tarzanem Trojkem Strašným (dále už jenom LTTS) se v podvečer našeho vystoupení konala zkouška ve studiu Fr.Šauera. Uvítání bylo srdečné a chuť do práce obrovská. Následoval první krok zkoušení a jak se potom zjistilo, tak ten nejtěžší. Sjednotit si názvy skladeb, protože každá z nich má min.čtyři. Potom ta jednodušší stránka. Samotná hra. Za hodku bylo hotovo. Potom jsme si pořídili historické foto o kterém známý rockový odborník Petr Gratias prohlásil,že "Vypadají jako Canned Heath před omlazovací kůrou".

 

zkouska-14.8.2014---8-.jpg

No a přišel den našeho společného vystoupení. Zvolili jsme komitét pro uvítání LTTS v sestavě Zdeňka, Luba, Stréc. Před vchodem do domu kde bydlí LTTS jsme natáhli červený koberec (tentýž po kterém kdysi šel sám Chruščov a Gagarin). Až vyšel dotyčný z domu nemohl ze sebe vypravit slovo. Zato Zdenička zvučným hlasem přečetla brilantní uvítací formulace.

blucina--lada----15.8.2014---10-.jpg

Po skončení ceremoniálu jsme nasedli do připraveného černého Mercedesu a svištěli k Blučině. Ve voze panovala výborná nálada a sršelo z nás dojetí. To ovšem skončilo hned jak jsme vystoupili v Blučině z auta. LTTS prohlásil " Tý vole Aparát." My jsme byli z toho uvítání tak dojati, že jsme zapomněli aparaturu ke kytaře MARSHALL na chodníku. Bleskurychlá otočka a a zpět do Líšně. Vážení přátelé. Ta aparatura tam stála netknutá na chodníku. Úžasné. Zábava mohla nerušeně začít. O ní samotné toho zaznělo dost.

 

Já jenom z mého hlediska přestávám hovořit o vystoupení Babylonu jako o zábavách, nýbrž o hudební události. No a další hudební událost nás čeká dne 29.8. v Troskotovicích. Bude to takové malé loučení před několika měsíční pracovní pauzou. Těším se na Vás. Mějme se rádi. Ahooooj. Stréc Miloš.

 

7. 11. 2014

Mikulášská, Hrušovany u Brna

Zdravím Vás všechny milí přátelé.
Tak se nám blíží další událost kapely BABYLON.
Ten čas bez kontaktu s Vámi byl přímo ubíjející.A najednou hle.Hrušovany u Brna.
Pro nás kapelu je to posvátné místo,kde na místě zvaném KLONDIKE si můžeme připomenout ty neuvěřitelné chvíle,které nás hnaly od vystoupení k vystoupení. Je to kus našeho života a taky si myslím,že kus života i některých z Vás.
Dnes s ochotou a vším úsilím zorganizoval náš management Mikulášskočertovské vystoupení právě na KLONDIKU. Těším se na setkání s těmi co přijdou a srdečně zdravím Ty,kteří nemohou přijít.

Moooc se těším .

No a na závěr jako vždy Srécovo mudrování.

Kdo nemá peníze,je chud.
Kdo nemá ducha,je chudší.
Kdo nemá srdce,je nejchudší.

2b.jpg

 

 

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

16. 1. 2015

VI.

Takové malé ohlédnutí za rokem 2014.

Skupinka lidiček, která před léty spolu tvořila hudební těleso byla osvícena z hůry a něco (někdo?) nám našeptal obnovit činnost.
Počáteční filozofický vklad mě vnukl zachovati si strécovský náhled a pro počátek působení nám posloužila filozofická teze stréca Rechtora.

V životě stále žijeme ve stavu, kdy postrádáme něco z toho o čem máme zato, že je to v dané chvíli a k dané věci nezbytné. Kdyby například stréc čekal se žněmi až nastanou všechny optimální podmínky, nesklidí nikdy. Naopak ví předem, že se bude muset letos rozhodnout, jestli sklidí obilí ne zcela zralé za sucha, anebo zralé v dešti a mokru. Něco bude chybět vždycky, přičemž děj se ovšem nemůže zastavit.
Podle této teze jsme úspěšně řídili.


Trošku popořádku.
V březnu a dubnu jsme jenom tak vyzkoušeli pevnost omítek v hotelu Vinum Coeli pana Padrty.

fotak-19.3.14-035.jpg

Krásná a pevná stavba tento nápor vydržela a kupodivu i kapela. Ta ovšem díky kamarádům a fandům....
Na místě samém jsem se dotazoval auditoria, zda máme pokračovat v nácviku dalších skladeb. Anoooo!
Znělo sálem.
V tu chvíli jsem se zalekl až mi šel mráz po zádech. Zjistil jsem totiž, že ne jenom zahrát, ale úžasná zodpovědnost každého z naší kapely, je prvním předpokladem pokračování.
Další zlom byla BLUČINA a TROSKOTOVICE.

blucina---15.8.2014---74-.jpg

Společně s PROJEKT-ROCKem to byla událost léta. Krásné večery.
Další hodiny zkoušení, obnova techniky. Blížili jsme se k zásadnímu předělu kapely BABYLON.
K L O N D I K E
Toto úžasné místo vedené úžasnými lidmi SLÁVKOU a FRANTIŠKEM. Tito lidé
vytvořili krásné zázemí pro hudebníky i pro návštěvníky.

6.12.2014-klondike---3-.jpg


Krásný Mikulášský večer a nyní chystaná maškarní merenda. Do budoucna určitě ještě něco připraví.
Jim patří velké poděkování.
Rád bych zvláště poděkoval naší managerce Zdeničce za neobyčejné úsilí při realizaci všech akcí BYBYLONU.
D Í K Y.


A jsme v roce 2015.
24.1 2015  Klondike maškarní bál
21.2 2015  Přísnotice
21.3  viz. upřesní televizní reklama
Taková byla výroční zpráva o stavu BABYLONU.
Na závěr dovolte zase nějaké strécovo moudro.
Málo myslíme na to co máme, ale pořád na to co nemáme.