Jdi na obsah Jdi na menu
 


STAŘEČ 2015

8. 2. 2015

Milí přátelé,

vítejte v nové složce s názvem STAŘEČ 2015.

Zde budeme pomalu představovat letní akci Setkání rockových kapel 70. a 80. let minulého století, která se letos bude konat již po šestnácté.

 

 

 

Ahoj kamarádi,

posílám Vám malé zamyšlení nad městysem u Třebíče, který se jmenuje Stařeč.
Stařeč 2011 byla impulzem pro znovuzrození skupiny Arcus v sestavě, tak jak hrála v letech 1989 - 91. Doufám, že se nepletu, ale první kontakt dostal Petr Král, kapelník Arcusů. Začal obvolávat starou sestavu a první zkoušky odhalily co se dalo tušit, ale co jsem nechtěl připust, že již neumím zpívat. Celých dvacet let jsem jenom pracoval a nevydal hlásku.  Nakonec vše dobře dopadlo, laskaví diváci nás podrželi a výtečné domácí kapely spolu s pořadateli nám vytvořily prostor pro vystoupení.

p1620419.jpg

Od té doby se pro mě městys Stařeč stala pojmem a po tři roky /2011 - 2013/ mi bylo dovoleno přicházet a užívat si nádhernou atmosféru. S obrovskou pokorou, velkými díky a děsivou trémou jsem se díval na diváky pod sebou a děkoval jim v duchu, že mě nevypískali.

p1620424.jpg

Vše jednou skončí a tak vlivem dalších událostí jsem ve Starči v minulém roce již nevystupoval a vůbec se nezabýval myšlenkou, že by tu někdy mohla být další možnost.

Před třemi týdny, na pracovní schůzce ve Starči, mne bylo oznámeno, že letos dostane skupina Babylon prostor a bude moci se ponořit do fantastické atmosféry jako jeden z vystupujících. 


20. června 2015, se stejnou pokorou, stejnými díky a děsivou trémou budu moci se svými Baboši se postavit na pódium a zařvat na diváky DĚKUJEME VÁM, JSTE NÁDHERNÍ.....


Děkuji Vesmíru, že mi dává možnost se vrátit na místa, kde jsem se cítil neuvěřitelně krásně.

Vám, našim přátelům posílám několik obrázků z roku 2012, které Vám přiblíží skvělou atmosféru rockového festivalu ve Starči.

Jarek.

p1620462.jpg

p1620463.jpg

p1620465.jpg

p1620468.jpg

p1620470a.jpg

 

 

 

20.6.2015 STAŘEČ

STAŘEČ JE PRO MĚ SRDEČNÍ ZÁLEŽITOST. Spolu s Old Arcus jsme v roce 2011 jako hosté zde účinkovali poprvé. Celý den a noc pršelo, přesto se přišlo podívat okolo dvou tisícovek diváků. Líbila se mi úroveň a pohoda účinkujících kapel i bezvadné obecenstvo. V letech 2012 a 2013 výrazně lepší počasí a ještě víc spokojených návštěvníků. Potom jsem měl pauzu a byl jsem srozuměný s tím, že Stařeč již neuvidím. Jenže jsme byli letos s Babylonem pořadateli osloveni, zda bychom přijeli. Co dodat? Pro mě to byla obrovská čest a moc jsem se těšil.
Trošku se to všechno zamíchalo s nabídkou vystupovat ve stejný den na čtyřicetinách Arcusů a jsem opravdu rád za svoji účast i v Mor. Krumlově. Jak na mě působila Stařeč a jak Mor. Krumlov? Ve Starči jsem vstupoval do známého prostředí, ale přesto jsem si moc vážil přivítání s muzikanty ostatních kapel, s dokonalými pořadateli a senzačními diváky. 
A co Moravský Krumlov? Odjel jsem ze Starče po odzpívání prvního bloku písniček a sunul jsem se za Arcusi. Byl jsem neuvěřitelně nervozní a nejistý zda přijíždím vítán, či naopak. Moje nervozita se stupňovala s minutami, které zbývaly do vystoupení. Když jsem vstoupil na jeviště, viděl a slyšel tu masu natěšených diváků, myslel jsem si, že to nedám. Začalo se hrát a já zažil něco o čem se mně bude zdát a na co budu vzpomínat až do úplného svého konce. To co bylo vidět z jeviště mi připadalo jako ve filmu, do kterého jsem byl omylem zavlečen. Třásl jsem se jako ratlík, zpíval zmatený jako ve snách, užíval si kapelu Old Arcus, která byla skvělá jako vždy A VÁS, DIVÁCI A PŘÁTELÉ!

NA VEČERY, KTERÝ JSTE VYTVOŘILI NEZAPOMENU NIKDY!!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Stařeč

(Džanek J., 27. 2. 2015 18:46)

Čau Jarku,
ty člověče, teď sem četl na facebooku u Arcusů, že budeš vystupovat na jejich výročí? A tady píšeš, že Babyloni budou hrát ve Starči. Tak jak to teda je, když je obojo 20.6.? Není to u Arcusů nějakej fake pro zvýšení návštěvnosti?
Jinak Přísnotice byly paráda.

Re: Stařeč

(Pták, 1. 3. 2015 14:17)

Ahoj Džany, dlouho jsem si od Tebe nic nečetl, nebyl jsi marod?
Stařeč a Moravský Krumlov jsou opravdu v jeden den 20. června, ale po několika jednání s oběma pořadateli budu moci obě akce stihnout. Ve Starči hrají zúčastněné kapely ve dvou kolech. První kolo začíná cca v 17 hod. a končí cca ve 23 hod, následuje hodinové vystoupení hosta a začíná druhé kolo do rána. V M. Krumlovu bych měl vystupovat od 21,40 - 22,40 hod a vrátit se do Starče. Takže stihnout se to časově dá. Zbývá doladění s pořadateli Starče, ale k dohodnutí máme jen drobnosti.
V každém případě je o důvod víc chodit na tyto stránky a v pravý čas se dovědět velké důležitosti ze života Babylonů a jejich fandů.
Saprysty, že by již nazrávalo založení FAN KLUBU BABYLON?

Re: Re: Stařeč

(Džanek, 3. 3. 2015 10:12)

Ptáku, nebyl sem marod, ale vždyť to znáš, futr na cestách. Makat se musí, aby se potom mohlo jezdit po šramlech. Tak teďka přemýšlím, kam v tom červnu jet. Jestli do Krumlova nebo do Stařeče. Uvidím, která akcička bude líp prezentovaná. V každým případě se někde uvidíme.
Fan klub, proč ne. Když z toho budou nějaký výhody, tak se fandi jen pohrnou.
Měj se chlape a pozdravuj ostatní.

Re: Re: Re: Stařeč

(Pták, 5. 3. 2015 15:20)

Džany chápu se Tvé nápovědy a vyhlašuji konkurz na post prezidentky nebo prezidenta Fanklubu Babylon. Ten, který příjde s nejlepším návrhem co s námi, bude slavnostně zvolen a ustanoven..... chi chi chi